Header Reklam

RES Enerji Sistemleri, G-Dry Endüstriyel Gıda Kurutma Cihazları’nın Üretimine Başladı

23 Haziran 2022
RES Enerji Sistemleri, G-Dry Endüstriyel Gıda Kurutma Cihazları’nın Üretimine Başladı

2010 yılından beri ısıtma-soğutma-havalandırma sektöründe faaliyet gösteren RES Enerji Sistemleri, yeni ürün grubu ile yeniliklere ve ilklere imza atmaya devam ediyor. Remeha Isıtma Sistemleri, Panasonic Isıtma & Soğutma Sistemleri, Reflex Sistem Ekipmanları, Elicent Havalandırma Fanları ve Dynair Havalandırma Fanları’nın Türkiye Distribütörü, Grundfos Yüksek Verimli Pompalar’ın Türkiye Yetkilisi ve Restherma Isı Pompaları ile Liebe Yoğuşmalı Kombilerin üreticisi konumunda olan firma, bu listeye bir yenisini daha ekledi.  45 yıllık sektör deneyiminin izlerini kendi bünyesinde gerçekleştirdiği tüm faaliyetlere yansıtan RES Enerji Sistemleri,  2 sene süren Ar-Ge sürecinin ardından G-Dry Endüstriyel Gıda Kurutma Cihazları’nın üretimine başladı. RES Enerji, faaliyetlerine yüzde 100 yerli sermaye ile devam ederken yeni ürün grubu için öz sermayesini kullanarak yatırımlarını tamamladı.

Yüksek kapasiteli ısıtıcı ve yüksek debiler kullanılarak 1 ton üründen 800 kg su almak için sadece 6 saate ihtiyaç duyan G-Dry, havanın ve gıdanın temas ettiği bütün yüzeylerin 304 kalite paslanmaz çelik ile tasarlandığı bir kabine sahip. Bu şekilde enerji ve zaman tasarrufu yapılırken hijyen konusuna da ayrıca titizleniliyor.

Yüksek verimli ekonomizör kullanımı sayesinde kurutma yapabilmek için 65 derece yüksek nemli hava sürekli dışarı atılıyor ve yerine taze hava alınıyor. Sürekli 65 derece sıcaklığa getirilmesi gereken hava ekonomizör kullanılmadığı taktirde ciddi yakıt tüketimine yol açar. Bu nedenle RES Enerji’nin ERP73 ve üstü çalışma koşuluyla getirdiği ekonomizör kullanılarak nem ile orantılı bir şekilde taze hava 50-62 derece arasında yakıt harcamadan ısıtılıyor. Bu şekilde toplam yakıt tüketimi yarı yarıya kadar düşebiliyor. Ayrıca sistem sıcak su bataryalı, ısı pompalı veya hibrit olarak kullanılıyor. Kurutma yapılacak bölgenin iklim ve enerji şartları göz önüne alınarak en verimli ürün seçimi yapılıyor. Ayrıca kurutma yapılacak bölgede atık ısı, termal su gibi kaynaklar olduğu taktirde, sisteme entegre edilebilen su kaynaklı ısı pompası ile çok yüksek verimler elde edilerek işletme maliyetlerinin ciddi oranda düşmesi sağlanıyor.

Kurutma kabininin alt kısmı bir bütün olarak hassas kantara sahip. Ürünün ne kadar kuruduğunu anlamak ve takibini gerçekleştirmek için tasarlanan hassas kantar ile sürekli olarak ağırlık ölçümü yapmak mümkün. Cihaz, kurutma işlemi başlamadan önce otomatik olarak ürünün ağırlığını ölçüyor ve otomasyona girilen hedef ağırlık geldiğinde de otomatik olarak duruyor. Üzerinde bulunan akıllı panelle kontrol edilebilen cihaza, aynı zamanda, özel tasarlanan internet altyapısı sayesinde dünyanın her yerinden erişim imkanı da bulunuyor. Cihaz ve kurutma durumunu sadece gözlemlemek veya ek olarak müdahale de edebilmek için kullanıcı bazında yetki derecesi oluşturmak mümkün. Aynı zamanda herhangi bir destek gerekmesi halinde RES Enerji Sistemleri Servis Departmanı’nın hızlı tespit ve müdahalesi için uzaktan bağlanma imkanı da bulunuyor.Slider Altına