Header Reklam

REHVA COVID-19 Kursu Güncellendi

29 Ocak 2021
REHVA COVID-19 Kursu Güncellendi

REHVA COVID-19 Kursunun tam müfredatı artık çevrimiçi. 4 modülü ve ilgili sınavları tamamladıktan sonra sertifika alınabiliyor.

  • MODÜL 1 Bilim Temeli: Kursun ilk modülü, katılımcıları SARS-COV-2 iletimi, risk azaltma ve enfeksiyon kontrolünde hava kalitesinin anahtar rolü, hava dağıtım çözümleri ve yeterli havalandırmanın bilimsel kavramları ile tanıştırmayı amaçlamaktadır.
  • MODÜL 2 İç Mekanda Faaliyetlere Devam Edilmesi: Bu Modül, havadan bulaşma riskini azaltmayı amaçlayarak, HVAC sistemlerinin işletim ve bakımının rolünü daha derinden ele alır, ayrıca enfeksiyon riskini tahmin etmeye yönelik özel yönergeler ve uygulamalı alıştırma sağlar. 
  • MODÜL 3 Havadan Viral İletimin Önlenmesi için Hvac Sistemleri Nasıl Kullanılır: Modül 3, filtrasyon, ısı geri kazanım sistemleri ve ilgili inceleme yöntemleri gibi enfeksiyon riskini azaltmada çok önemli olan, hava temizleme teknolojileri ve UV sistemleri gibi HVAC sistemlerinin farklı bileşenlerinin ve teknolojilerinin ayrıntılı bir incelemesini sağlar.
  • MODÜL 4 Bina/Alan Tipi Başına Özel Kılavuzlar: Bu modül, farklı bina ve alan türlerinin belirli özelliklerine odaklanır, belirli dinamiklerini daha iyi anlamak için bilgi sağlar ve ayrıca iletim riskini azaltmak için özel olarak hazırlanmış stratejiler önerir. 

REHVA Teknoloji ve Araştırma Komitesi Başkanı Jarek Kurnitski ve soruları cevaplayacak olan REHVA Başkan Yardımcısı Atze Boerstra ile 1 Şubat 2021 Pazartesi 16:00 - 17:00 CET arasında ilk canlı Soru-Cevap oturumuna katılabilir, süreç konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu çevrimiçi kurs (~ 8 saat), COVID-19 salgını sırasında ve sonrasında faaliyetlere nasıl devam edileceği, binaların güvenli bir şekilde nasıl çalıştırılacağı ve özellikle yoğun şekilde kullanılan kapalı alanların nasıl kullanılacağıyla ilgili temel konuları kapsıyor. Kurs, REHVA COVID-19 kılavuz belgelerine dayanıyor. REHVA uzmanları tarafından öğretilen uygulamalı bilgilerle temel teorik bilgileri sağlıyor. Katılımcılar ayrıca hava filtreleme ve havalandırma sistemlerinin hijyen gereksinimleri hakkındaki en son REHVA kılavuzlarına da erişebilir. Eğitim materyalini geçtikten sonra, çevrimiçi sınavları da başarıyla tamamlayan kursiyerler bir sertifika alır. 
Kursun ücreti üye olmayanlar için; 300 EUR (KDV hariç) REHVA Üye Dernekleri ve Destekçilerinin Üyeleri için; 200 EUR (KDV hariç).

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.Slider Altına