Header Reklam

Reed Exhibitions Italy, MCE Fuarı için Yayınladığı Basın Bülteninde Yeni Tarih Açıkladı

19 Haziran 2020
Reed Exhibitions Italy, MCE Fuarı için Yayınladığı Basın Bülteninde Yeni Tarih Açıkladı

Pandemi nedeniyle ertelenen MCE Mostra Convegno Expocomfort 2020 fuarının organizatörü, 19 Haziran’da yayınladığı basın bülteninde erteleme gerekçesi ve yeni tarih konusunda şu bilgileri paylaştı:

Şubat ayında, Reed Exhibitions Italy olarak, Mart ayında yapılması planlanan MCE - Mostra Convegno Expocomfort 2020 fuarını pandemi gerekçesiyle ertelemek için zor, ancak gerekli görülen bir karar almıştık. Bu, sektör tarafından kabul edilen ve desteklenen bir karardı. Bu karar alındığında, Eylül ayı, fuarın yeni tarihi olarak mükemmel bir zaman gibi görünüyordu. Pazar tekrar kendisini toparlayacak, kayıp zamanı telafi etmeye hevesle kısıtlamalardan güçlenerek çıkacaktı.
Bununla birlikte, Covid-19 salgınının kapsamı, süresi ve ölçeği Şubat ayında hem İtalya'da hem de yurtdışında hayal edebildiğimizin ötesine geçti, hem kişisel hem de profesyonel olarak herkesi derinden etkileyen benzersiz bir sosyal ve ekonomik belirsizliğe neden oldu.
Son 3 ay boyunca, Eylül ayında tüm MCE katılımcıları için bir güvenlik planı hazırlarken, hükümet kararnamelerinin ve bölgesel kararnamelerin gelişimini sürekli olarak izledik.
Bu dönemde, endişelerinizi ekiplerimiz veya üyesi olduğunuz ticaret birlikleri aracılığıyla dinledik, krizin sektör üzerindeki etkisini anlamak ve paydaşlarımızın ihtiyacını karşılayabilecek bir etkinliğe katılmanın mümkün olup olmadığını değerlendirme ihtiyacımız vardı.
Devam eden ulusal ve bölgesel yönetmelikler nedeniyle, hâlâ kısa bir süre içinde fuar faaliyetlerinin sürdürülmesinin sağlanamayacağı görüldü ve dünya çapında seyahat kısıtlamalarının da nedeniyle, ne yazık ki, Eylül, artık geçerli bir seçenek değil ve bu nedenle MCE'yi 8-11 Mart 2022 tarihleri için yeniden planlamak zorundayız. 
Tahmin edebileceğiniz gibi bu karar, özellikle MCE etkinliğinin topluluğumuz için temsil ettiği iş fırsatları göz önüne alındığında kolay bir karar değildi.
Endüstrinin bağlantıda kalabilmesi ve ilerlemesini sağlamak için, #MCEMoveOnTogether başlığı ile Mart ayında başlatılan kampanyamızda 2021 için yakında bir dizi yeni girişimi tanıtacağız. Önümüzdeki haftalarda bununla ilgili haberleri paylaşacağız.
Tüm destekleriniz için son derece minnettarız ve size, ailenize iyi dileklerimizi sunarız.
Massimiliano Pierini
İdari Direktör
Reed Exhibitions Italia
 Slider Altına