Header Reklam
Header Reklam

Real Alternatives 4 LIFE, Düşük GWP’li Alternatif Soğutucu Akışkanların Kullanımı ile İlgili Avrupa Çapında Eğitimler Düzenleyecek

07 Haziran 2018 Dergi: Haziran-2018
Real Alternatives 4 LIFE, Düşük GWP’li Alternatif Soğutucu Akışkanların Kullanımı ile İlgili Avrupa Çapında Eğitimler Düzenleyecek

AB’nin çevre ve iklim alanlarına yönelik finansman birimi tarafından ortaklaşa fonlanan REAL Alternatives 4 LIFE projesi, düşük GWP’li alternatif soğutucu akışkanlar konusunda yüksek düzeyde bir eğitim standardı oluşturmak üzere birkaç Avrupa ülkesinde dört “Eğitim Günü” etkinliği düzenleyecek.

Proje ortakları olan Almanya (IKKE), İtalya (ATF), Polonya (Prozon) ve Belçika (UCLL)’da gerçekleştirilecek etkinliklerin odak noktaları, 8-12 arasında değişen katılımcı sayısı ile tutuşucu soğutucu akışkanlar ve karbondioksit olacak. Bu programın katılımcıları arasında Türkiye (SOSİAD), Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya ve İspanya yer alacak.

“Eğitim Günleri”nde, düşük GWP’li alternatif soğutucu akışkanlara servis konusundaki eğitimlerin nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda bilgi ve uzmanlık paylaşımında bulunulacak. Böylece, bu etkinliğe katılan eğitmenlerin REAL Alternatives 4 LIFE eğitim dokümanlarını kullanarak (SOSİAD tarafından Türkçe’ye tercümeleri tamamlanmıştır) kendi ülkelerinde benzer eğitimler düzenlemeleri teşvik edilecek.

Etkinlikler, yarım günlük teorik ve test ekipmanı üzerinde yarım günlük uygulamalı eğitim olarak düzenlenecek. Gün sonunda, yazılı bir değerlendirme sınavı sonunda başarılı olan eğitmenlere sertifika verilecek.

Eğitim Günleri ve Eğiticinin Eğitimi hakkında güncel bilgiler almak için www.realalternatives4life.eu linkinden kayıt olabilirsiniz.

REAL Alternatives Projesi hakkında

REAL Alternatives 4 LIFE, Avrupa çapında düşük GWP’li alternatiflerden HFO'lar, R32, hidrokarbon, karbondioksit ve amonyak için eğitimde iyi uygulamalar ile emniyetli, verimli, güvenilir ve uygun maliyetle kullanılmasını teşvik etmektedir. Farkındalık, deneyim ve bilgi seviyesini artırarak, yaygın şekilde kullanılmasının önündeki engelleri kaldırmayı hedeflemektedir. Proje ayrıca, önemli ulusal, AB ve küresel çevre zirvelerinde, konferanslarda ve etkinliklerde yer alarak düşük GWP’li soğutucu akışkanlar için eğitimin yaygınlaştırılması konusunda faaliyet göstermektedir.