Prestijli Projelere Baymak İmzası

03 Haziran 2020 Dergi:

Isıtma ve soğutma sektörünün lider markalarından Baymak, zengin ürün gamı ile sunduğu akılcı çözümlerle otel, konut ve kamu kuruluşları başta olmak üzere birçok prestijli projenin ilk tercihi oluyor.

Baymak, birçok prestijli projenin ilk tercihi olmaya devam ediyor. Geniş ürün yelpazesiyle göz dolduran firma, ısıtma, soğutma ve havalandırma kategorisindeki ürünleriyle önemli projelere imza atıyor.
Baymak’ın son olarak hayata geçirdiği bazı projeler şu şekilde sıralanıyor: Akıllı ev sistemi ile inşa edilen 361 daireden oluşan Core Living Güneşli projesinin ısıtma ihtiyacı için 5 adet Baymak Yakut çelik kazan kullanıldı. 
Medicana Sağlık Grubu’nun Ataşehir’in merkezinde inşa ettiği 220 yatak kapasitesine sahip Medicana Hastanesi’nde 2 adet Baymak Yakut çelik kazan, boyler ve genleşme tankı tercih edildi.
Uçar Group tarafından “Hayallerin ötesinde bir yaşam tasarladık” sloganıyla İstanbul Esenyurt’ta 18.936 metre kare alan üzerine kurulu Gümüş Panaroma İstanbul, 121’i hotel apartments, 991 konut ve 97 ticari ünitesiyle dev bir yaşam kompleksinden oluşuyor. Bu elit projede 6 adet Baymak Multiblock çelik kazan tercih edildi.

Tesa Yapı’nın tercihi Baymak Elegant Plus Klimalar
Tesa Yapı tarafından hayata geçirilen Livza Zeytinburnu, sahip olduğu konum ile bölgenin önemli kentsel dönüşüm projelerinden olmasıyla dikkat çekiyor. 13 katlı tek bloktan oluşan projede 104 daire ve 2 katlı ticari alandan oluşan projedeki tüm konutlar ve ticari alanların iklimlendirmesi için ise 110 adet Baymak Elegant Plus serisi klimlar tercih edildi.

Baymak Apollo Serisi ile otellerde enerji verimliliği
Antalya’nın turizm merkezlerinden biri olan Side Çolaklı’da denize 350 metre mesafede bulunan Victory Resort Hotel’de Baymak’ın 308 adet Apollo serisi güneş kolektörü kullanıldı. Side’nin batısında direkt deniz kenarında bulunan Süral Otel’de 220 adet Baymak Apollo serisi güneş kolektörü yer alırken, Diamond Premium Hotel & Spa’da ise 200 adet Baymak Apollo serisi güneş kolektörü tercih edildi.

Yüksek verim ve üstün performans: Baymak Lectus
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan ve hızla yükselmeye devam eden sahip Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesinde 67 adet Baymak Lectus duvar tipi yoğuşmalı kazan kullanıldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı işbirliğiyle Türkiye’nin farklı şehirlerinde afetlerden zarar gören vatandaşlara verilmek üzere inşa edilen Yüksek Katlı Kalıcı Afet konutları projesinde 26 adet Baymak Lectus duvar tipi yoğuşmalı kazan tercih edildi.
Her ayrıntısı düşünülerek projelendirilmiş, Kahramanmaraş imarında özel bir konuma sahip üç tarafı yeşil alanlarla çevrili olan Germeniciapark kompleksinde de Baymak ürünleri ön plana çıkıyor.  11 blok apartman, 10 adet villa, kreş, aile sağlık merkezi, sosyal tesisler, açık ve kapalı otoparklara sahip projede, 26 adet Lectus duvar tipi yoğuşmalı kazan kullanıldı.
2016 yılından bu yana yeni hizmet binasında 37 ünite kapasitesiyle hizmet veren ve senede yaklaşık 100 bin hasta tedavi edilen Giresun Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde 24 adet Baymak marka Lectus duvar tipi yoğuşmalı kazan tercih edildi.

TOKİ projelerinde Baymak 
Baymak ürünleri “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut” projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan projelerde tercih ediliyor. Aydın İncirliova TOKİ’de 21 adet, Bursa ve Artvin TOKİ projelerinde toplam 32 adet, Çorum Merkez TOKİ’de ise 22 adet Lectus duvar tipi yoğuşmalı kazan kullanıldı.