Header Reklam

Panasonic ve Schneider Electric Stratejik Çözüm Ortaklığı Kurdu

27 Ekim 2016 Dergi: Kasım-2016

Elektronik teknoloji ve çözümler geliştiren küresel liderler arasında yer alan Panasonic Corporation, enerji yönetimi ve otomasyon alanında küresel uzman kuruluş Schneider Electric ile; HVAC ekipmanları ve bina yönetim çözümlerini, günümüzün ticari yapılarında enerji verimliliği ve HVAC kontrolüne en üst düzeyde entegre etmek için bir araya geldi. Panasonic & Schneider Electric işbirliği ile binalarda verimlilik ve maliyeti optimize edecek inovatif entegrasyon sağlanarak enerji yönetimi kolaylaşacak. Ortaklık fikrinin temeli, HVAC ekipmanları ile bina yönetimi ve kontrolü konularında uzman ve lider olan kuruluşların güç birliği üzerine kuruldu. İki şirket, Panasonic’in değişken soğutkan akışlı (VRF) cihaz ve sistemleri ile Schneider Electric’in bina yönetimi ve oda kontrolörleri arasında, Schneider Electric’in ZigBee (R) kablosuz iletişim standardı üzerinden doğrudan seri iletişimi sağlayan yeni bir kablosuz bir çözüm arayüzü geliştirdi. Bu entegrasyon, bina sahipleri ve yöneticilerine herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde HVAC ekipmanları, aydınlatma, güvenlik, enerji ve elektrik dağıtımının da dahil olduğu ana bina yönetim sistemine tek arayüz üzerinden görüntüleme ve müdahale olanağı tanırken, enerji tüketiminin azaltılmasına ve tasarrufun artırılmasına olanak sağlayacak. Panasonic/Schneider Electric entegre çözümü, kablosuz sistem olarak mevcut yapılara, restore edilecek yapılara veya eski yapılara kolaylıkla uygulanabiliyor, sistem kablolu olarak da kurulabiliyor.

Çözüm, VRF grupları için yenilikçi tak-çalıştır teknolojisinin avantajları ile sistem konfigürasyonlarını kolaylaştırır ya da tek başına sistemin bir parçası olarak monte edilebilir. Montaj çok kısa sürede tamamlanıyor, tesisat süresi ve maliyetinden avantaj sağlıyor. Tesis ekipleri, Schneider Electric ve Panasonic’in uzman teknik destek ekipleri ile birlikte tüm sistemlerin her zaman en yüksek performans seviyelerinde çalıştığından emin olmak için kapsamlı enerji raporlarına ve gösterge tablolarına erişir ve takip eder. VRF sistemler, değişken hızlarla çalışabildiği ve aç/kapa sistemlere göre anlamlı ölçüde enerji tasarrufu sağladığı için özellikle ticari yapılarda giderek daha çok tercih ediliyor.

Panasonic’in VRF sistemi (ECOi/FSV), tüm dış ortam kapasitelerinde ve kısmi yüklerde çok yüksek ESEER oranına sahip olduğu için sistemin enerji verimliliği de ciddi oranda yüksektir. Sistem -25 °C’den 52 °C’ye kadar değişen aşırı ortam sıcaklıklarında çalışırken bile, güçlü soğutma ve ısıtma gücü ile son derece güvenilirdir. Schneider Electric’in SmartStruxureTM bina yönetim çözümleri, tesislerin enerji verimli ve etkin bir biçimde yönetilmesini sağlamak için özelleştirilmiş donanım, yazılım, mühendislik, montaj ve servis hizmetlerini entegre ederek, bina verimliliği ile işletme giderlerinin düşürülmesini işletim ömrü boyunca optimize eder.

Buna ek olarak, Schneider Electric’in SmartStruxure’ın bir parçası olan SE8000 Serisi oda kontrolörleri, termostat/sıcaklık sensörü ve programlanabilir oda kontrolörlerinin tek bir ünite üzerinde kombinasyonu olarak HVAC sistemlerinin enerji kullanımlarını optimize eder, işletme giderlerini düşürür. Panasonic/Schneider Electric birleşik çözümleri, Japonya haricinde dünya genelinde kullanılmaya başladı.

Daha fazla bilgi için: http://www.schneider-electric.com ve http://aircon.panasonic.com web sitelerini ziyaret edebilir veya bölgenizin Schneider Electric veya Panasonic temsilcisi ile temas kurabilirsiniz.