Header Reklam
Header Reklam

ODE Yalıtım’a Yılın Isı ve Su Yalıtımı Ürünü Ödülü

21 Nisan 2021 Dergi: Mayıs-2021
ODE Yalıtım’a Yılın Isı ve Su Yalıtımı Ürünü Ödülü

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde ODE R-Flex 40 “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” olurken, Epikon Aflame ise “Yılın Su Yalıtım Ürünü” ödülüne layık görüldü.

Türkiye’de ve ihracat yaptığı altı kıtadaki 75’in üzerinde ülkede yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden ODE Yalıtım, Yalıtım dergisi tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde iki ödül kazandı. “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” ödülü ODE R-Flex 40’ın olurken, “Yılın Su Yalıtım Ürünü” ödülünü ise Epikon Aflame aldı. 

Özgür Kaan Alioğlu: “Küresel yolculuğumuzdaki gücümüzü Ar-Ge ve inovasyondan alıyoruz”

Ödüller hakkında değerlendirmede bulunan ODE Yalıtım Genel Müdür Yardımcısı Özgür Kaan Alioğlu, “ODE Yalıtım’ın küresel yolculuğundaki en önemli gücünü Ar-Ge ve inovasyona verdiğimiz önem ile bu alandaki yatırımlarımız oluşturuyor. Bu bakış açısıyla Eskişehir fabrikamızda, güçlü mühendis kadromuzun dünya standartlarında test üniteleriyle çalışmalarını sürdürdüğü bir Ar-Ge birimimiz bulunuyor. Sektörün en prestijli organizasyonlarından Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde iki ödül kazanmamızı sağlayan ürünler de Ar-Ge birimimizdeki başarılı çalışmaların bir sonucu. Önümüzdeki dönemde de Ar-Ge ve dijitalleşmeye yönelik yatırımlarla yenilikçi ürünler geliştirmeye ve uluslararası arenada rekabet gücümüzü artırmaya devam edeceğiz” dedi. 

Tesisattaki soğuk-ılık hatlar ve soğutma sistemlerinin yalıtımında en çok tercih edilen marka olan R-FLEX markasıyla elastomerik kauçuk köpüğü üreten ODE Yalıtım, geçen yıl kendisine Yılın Isı Yalıtımı Ürünü ödülünü getiren 40 mm kalınlıkta boru üretimi gerçekleştirmişti. Türkiye’de ilk kez -30 derece soğukta bükülme dayanımına sahip versiyonları da bünyesinde barındıran Epikon membran serisinde yer alan uzun ömürlü su yalıtım örtüsü Epikon Aflame ise yüzde 1.000 uzayan esnek formülü, tek kat uygulama özelliği ve yüksek mekanik dayanımlı özel keçe taşıyıcısıyla yapıları uzun yıllar boyunca suyun istenmeyen etkilerinden koruma özelliğine sahip.