Header Reklam
Header Reklam

ODE, Ses Yalıtımı Yönetmeliğine ‘Starflex Eco Akustik’ ile Hazır

08 Haziran 2018 Dergi: Haziran-2018
ODE, Ses Yalıtımı Yönetmeliğine ‘Starflex Eco Akustik’ ile Hazır

ODE Yalıtım, portföyüne eklediği yeni nesil ürünü olan ODE Starflex ECO Akustik ile Haziran ayı başında yürürlüğe girecek olan “Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkındaki Yönetmelik”e hazır olduğunu duyurdu. Üretim tesisi ve proses modernizasyonları sayesinde kendi teknolojisini üreten ODE, kendi elektriği, oksijeni ve bağlayıcısı ile uygulayıcı dostu, çevreci yeni nesil Starflex ECO Akustik levha ürünüyle ses yalıtımı pazarında etkin olmayı hedefliyor.

Plansız kentleşmenin beraberinde getirdiği gürültü kirliliğini kontrol altına almak amacıyla uygulamaya girecek olan “Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkındaki Yönetmelik” ile, insanların gürültünün zararlarına karşı korunacağını vurgulayan ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, şöyle konuştu: “Özellikle büyük kentler için gürültü kirliliği yaşamsal bir sorun haline dönüştü. Bu nedenle, projeler diğer kanuni düzenlemeler yanında, gürültüye karşı öngörülen şartlara uymazlarsa yapı ruhsatı alamayacaklar. Bu gelişmenin sektörümüz açısından büyüme performanslarını olumlu etkileyeceğini düşünüyoruz. ODE olarak son dönemde tüm planlamamızı, yeni pazar hedeflerimizin yanı sıra yeni yönetmelikler doğrultusunda ses, ısı ve su yalıtımında doğacak talebi karşılayabilmek öngörüsüyle yaptık. Önceki yıllarda Çorlu’da elyaflama ve Multipack alanlarında yatırım yapmıştık. 6 milyon Euro tutarındaki fırın yenileme yatırımı ile kapasite artışı ve modernizasyon gerçekleştirdik. Cam fırın yakma sistemi oksi-fuel olarak modernize edildi. Ayrıca bu amaçla kullanılacak oksijen gazını üretecek bir ‘Oksijen Gazı Üretim Tesisi’ kurduk. Tüm bu çalışmaların ardından, piyasaya sunduğumuz yeni nesil ürünümüz ODE Starflex ECO Akustik kullanımı ile konforlu ve gürültüden arınmış yapılarda yer alıyoruz.”

ODE Starflex ECO Akustik hakkında bilgi veren Akdemir, şöyle devam etti: “Yalıtım pazarında ses yalıtımı ve akustik düzenlemelerin gerekliliği nedeniyle, bu alandaki yatırımlarımıza hız verdik. Bu kapsamda yeni prosesimizle ürettiğimiz çevreci yeni nesil yeşil Starflex ECO Akustik levha üretimine başladık. Ürüne ait akustik testler İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yapılarak sahip olduğu yüksek ses yutuculuk ve üstün ısı yalıtımı performansı da tescillenmiştir. Tüm bu üstün niteliklerin yanı sıra ürünlerimizin sahip olduğu EPD belgesiyle LEED, BREEAM ve DGNB sertifikaları almak isteyen nitelikli projelerde yer almaya devam edeceğiz.”