Header Reklam

Nibe Isı Pompaları Üntes Güvencesiyle Türkiye’de

02 Ekim 2020 Dergi: Ekim-2020
Nibe Isı Pompaları Üntes Güvencesiyle Türkiye’de

Üntes, İsveç merkezli Nibe Grup ile yaptığı ortaklık neticesinde Nibe ısı pompalarını da geniş ürün gamına kazandırdı. Üntes bu kapsamda, bünyesinde yeni oluşturduğu Isı Pompası Departmanı ve Türkiye’nin birçok bölgesinde bulunan bayileriyle, başarılarına bir yenisini de ısı pompaları ürün grubu ile eklemek istiyor. 

İklimlendirme sektöründe 52 yıllık tecrübesiyle Türkiye’nin önde gelen firmalarından Üntes geçen yılın sonlarına doğru İsveç merkezli Nibe Grup ile yaptığı ortaklık neticesinde Nibe ısı pompalarını da geniş ürün gamına kazandırdı.

Nibe ve Üntes geçmişten gelen güçlerini birleştirerek Türkiye pazarına ısı pompaları ile hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor

İsveç merkezli Nibe Grup, 70 yılı aşkın geçmişiyle dünya çapında 15.000’den fazla çalışanı ve yaklaşık 2,3 milyar euro grup cirosu olan global şirket. Başlıca iklimlendirme, ısıtma ve kontrol ile çeşitli ısıtma ihtiyaçları için geliştirilmiş soba ve baca sistemleri alanında üretim yapıyor. Dünya çapında ilgili sektörlerde faaliyet gösteren, içerisinde Rhoss, Bentone, Climatemaster, WaterFurnace gibi iklimlendirme sektörünün yakından tanıdığı şirketleri de barındıran Nibe grup, 120’den fazla firmanın sahibidir. İklimlendirme sektöründe önemli stratejik hedefleri olan Nibe Industrier AB günümüzde ısı pompaları alanında dünyanın “En Büyük Firması” unvanını almıştır. Nibe inovatif ürün geliştirme kabiliyetleriyle enerji verimli, düşük ses seviyeli, yüksek teknolojiye sahip ürünler üretiyor ve müşterilerine sürdürülebilir akılcı çözümler sunuyor. Nibe ve Üntes geçmişten gelen güçlerini birleştirerek Türkiye pazarına ısı pompaları ile hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

NIBE_S-productline_2019NIBE_S-produktline 2019

52 yıllık tecrübesi ve tecrübeli organizasyonu ile ısı pompalarında önemli pazar hedefleri olan Üntes, bünyesinde yeni oluşturduğu Isı Pompası Departmanı ve Türkiye’nin birçok bölgesinde bulunan bayileriyle, başarılarına bir yenisini de ısı pompaları ürün grubu ile eklemek istiyor. 

Üntes bünyesinde oluşturulan ısı pompası satış ekibi, yeni oluşumdan, geçmiş kariyerlerinden, Nibe ısı pompalarından ve Üntes’in hedeflerinden kısaca şu şekilde bahsediyor:

Onur-SekerM. Onur Şeker (Üntes Isı Pompası Ürün Direktörü):

“Isı Pompası Ürün Direktörü olarak Üntes gibi büyük bir ailenin üyesi olmaktan mutluluk duymaktayım. Gerek insan ilişkilerine gerekse de başarıya verdiğim önemle enerji sistemleri üzerinde tamamlamış olduğum eğitimimi ve deneyimlerimi harmanlayarak Üntes ailesine katkıda bulunmak önceliklerimdendir. Bunun yanı sıra satışını yaptığımız ürünlerin çevre dostu olmaları benim için büyük önem taşımaktadır. Günümüzde ısıtma ve soğutma sektöründe enerji verimliliği ve çevre dostu ürünler çok önemli bir yere sahiptir. Toprak, su ve havadaki enerjiyi kullanarak çalışan ısı pompaları enerji verimliliği ve çevre dostu olması sayesinde ön plana çıkmaktadır. Biz de Üntes olarak Nibe ürün gamımızda bulunan toprak, su ve hava kaynaklı ısı pompaları ile yüksek verimli çözümler ve düşük CO2 emisyonu değerleri sunmaktayız. Isı pompası alanında dünya liderlerinden biri olan Nibe markasının, yarım asırdan fazla bir süredir ülkemizin iklimlendirme sektörüne yön veren firması Üntes’in güvencesiyle Türkiye’de olması ve yeni oluşturduğu Isı Pompası Departmanı ile Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapması, sektördeki tüm firmaları heyecanlandırmaktadır. Üntes’in geçmişten günümüze süregelen tecrübesi ve gücü, bu yeni oluşumumuzu kurarken bizlere de güç vermektedir. Bu sayede önceliğimizi kendimize doğru yol arkadaşları seçmek olarak belirledik. Bu doğrultuda da önümüzdeki bu uzun serüvende bünyemize katacağımız bayilerimizi ve servislerimizi yol arkadaşı olarak görüyor ve bu yolda onlarla birlikte emin adımlarla yürüyeceğimizi düşünüyoruz. Dünyanın ısı pompaları alanında ‘En Büyük Firması’ unvanını alan Nibe markası ile yarım asırdan fazla sektör tecrübesi olan Üntes’in güçlerini birleştirmesi ile beraber başlatmış olduğumuz bu yeni oluşumda pazardan önemli bir pay alacağımıza ve büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz.”

Sinan Çamlı (Isı Pompası Bölge Temsilcisi):

Sinan-Camli“Geniş ürün gamı ve yüksek standartlardaki kalitesiyle iklimlendirme sektörüne yön veren Üntes, Avrupa ısı pompası pazar liderlerinden olan Nibe ile güçlerini birleştirdi. Bu birleşme sayesinde Üntes, Türkiye’de yüksek kaliteli, yüksek performans sunan, üst segment Nibe ısı pompası ürünlerini de müşterileri ile buluşturmaya başladı. Bu sayede fosil kaynaklı ve rezervleri sınırlı olan daha maliyetli sistemler yerine daha konforlu, daha ekonomik, daha çevreci, yüksek performans sunan Nibe ısı pompaları ile bayilerimize ve müşterilerimize benzersiz deneyimler yaşatmayı hedefliyoruz. Yapı olarak hızlı hareket edebilen, pazar dinamiklerini iyi gözlemleyen ve pazarda inovatif yaklaşımları ön planda tutan, bu sayede rekabet gücünü elinde bulunduran, sektörde 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren bir şirketiz. Alanında uzman personelimiz ve ısı pompası bayilerimiz ile bilgi kaynağımızı müşterilerimize özel, profesyonel, katma değeri yüksek çözümler sunmakta kullanıyoruz. Satış sonrası hizmetler noktasında sürdürülebilir müşteri memnuniyetini sağlamak en büyük önceliklerimizdendir. Geleceğin ısıtma teknolojilerinin öncüsü olan ve Türkiye’de her geçen gün büyüyen ısı pompası pazarında, Üntes’in sektördeki gücü ve yüksek performanslı, yüksek verimli Nibe ısı pompası ürünleri ile Türkiye de ısı pompası pazarının yapı taşları yeniden kuruluyor.”

Ferhan Demirci (Isı Pompası Bölge Temsilcisi):

Ferhan-Demirci“Üntes Ailesinin Nibe birlikteliğinden doğan Isı Pompası (Yenilenebilir Enerji) Departmanında Bölge Satış Temsilcisi olarak görev almaktan son derece mutluluk duyuyorum. Sektöre ilişkin birçok alanda edindiğim tecrübelerimi bu büyük aileye katkı sağlamak için kullanabilecek olmaktan heyecan duyuyorum. Yeni oluşturduğumuz Bayi ve Servis ağımız ile Üntes Ailemizi daha da büyütüyoruz. Yürüdüğümüz bu yolda Nibe gibi güçlü bir marka ile hep birlikte büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.”

Ahmet-Sinan-KorumAhmet Sinan Körüm (Satış Sonrası Hizmetler Mühendisi):

“Müşterilerin bir üründen memnun olmalarını sağlayacak en önemli faktörlerin başında ürün kalitesi ile birlikte satış sonrasında verilecek her türlü hizmetin kalitesi gelmektedir. Verilen bu hizmetlerin kalitesi firmaların müşteri memnuniyetlerini belirler. Bu bilinçle, Üntes olarak hedefimiz, Nibe Isı Pompaları Satış Sonrası Hizmetlerinin ve müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde sağlanmasıdır. Üntes bünyesindeki yeni oluşum ile birlikte Nibe ısı pompalarının Türkiye’de ilk tercih edilen marka olması yolunda; tüm Türkiye’de uygun lokasyonlarda, Nibe ısı pompalarına hizmet verebilecek uygun yetkili servis firmaları ile görüşmelerimiz, servis ağının ve organizasyonunun yapılanması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Üntes tecrübesi ile birlikte müşterilerimize en doğru hizmeti vermeye kararlıyız.”

Düşük CO2 Emisyon Değerleri ile Çevre Dostu Teknoloji

dusuk-co2-degerleriNibe ısı pompaları; düşük ses seviyeleri, yüksek enerji verimlilikleri, geniş çalışma sıcaklığı aralığı, yüksek ürün kalitesi, uzaktan kontrol sistemleri ile öne çıkıyor. Düşük CO2 emisyon değerleri ile çevre dostu olan Nibe ısı pompaları, kullanıcılarına tek bir sistemde kullanım sıcak suyu, ısıtma ve soğutma imkânı sunuyor.

Nibe Uplink

nibe-uplinkKullanıcı dostu son teknolojileri yakından takip eden Nibe geliştirdiği Uplink uygulaması ile kullanıcılarının, ısıtma tesisatının mevcut durumunu hızlıca görüntüleyebilmesine, ısıtma ve sıcak su konforunu etkili bir şekilde izlemesine ve kontrol etmesine olanak tanıyor. Google Play ve AppStore’den kolayca indirilebilen Nibe Uplink ile ısı pompasının kontrolü her ortamdan kolayca yapılıp uzaktan erişim ile ev konforu istenilen şekilde rahatlıkla sağlanabiliyor.Slider Altına