Header Reklam
Header Reklam

NIBE, Danish LS Control A/S'yi Satın Alıyor

21 Kasım 2023 Dergi: Aralık-2023
NIBE, Danish LS Control A/S'yi Satın Alıyor

NIBE Industrier AB, Danimarka LS Control A/S'nin %70 hissesini satın aldı. Kalan yüzde 30'luk hissenin ise en geç 2028 yılına kadar iki aşamada satın alınması planlanıyor.

LS Control, havalandırma ve ısı pompası endüstrisindeki müşterilere kontrol ve düzenlemeye yönelik elektronikler geliştiriyor, üretiyor ve satıyor. Şirketin ayrıca tıbbi teknoloji, laboratuvar ekipmanları ve profesyonel ikram sektörlerinde de müşterileri bulunmaktadır. Şirketin ürün yelpazesi kısmen müşteriye özel ürünlerden, kısmen de standart ürün yelpazesinden oluşmaktadır.

1969 yılında kurulan ve Güney Zelanda'da faaliyetlerini sürdüren şirket, 55 kişiyi doğrudan, 30 kişiyi de ortakları aracılığıyla istihdam ediyor. LS Control'ün yıllık satışı yaklaşık 100 milyon DKK (yaklaşık 150 milyon SEK) ve %15'in üzerinde işletme marjına sahiptir. NIBE Industrier Genel Müdürü ve CEO'su Gerteric Lindquist, ”Satın alma yoluyla, kontrol ve düzenleme kapsamındaki ürün portföyümüzü daha da güçlendiriyoruz. Bu teknoloji alanı, Grubun katma değerini artırmak ve müşterilerimize benzersiz, birinci sınıf ürünler sunabilmek açısından büyük önem taşıyor" diyor.

Gerteric Lindquist, “LS Control'ün satın alınması aynı zamanda NIBE Element'in müşterilerine komple sistem çözümleri sunmak için ek fırsatlara sahip olacağı anlamına da geliyor. Yerel yönetimin LS Control'e liderlik etmeye devam edecek olması da ekstra güvence sağlıyor" diye sözlerine devam ediyor.

LS Control CEO'su Per Nielsen, "LS Control'ün pazardaki önemli ve nitelikli bir tedarikçi olarak uzun vadeli konumu, satın alma yoluyla güçlendirildi" diyor.

LS Control, NIBE Element iş alanının bir parçası olacak ve 1 Aralık'tan itibaren NIBE ile birleştirilecek. Satın alınan işletme NIBE Grubunun yalnızca küçük bir bölümünü oluşturacağından satın alma fiyatı belirtilmedi.