Header Reklam

Naci Şahin, Eurovent Derneği'nin Yeni Başkanı Oldu

25 Mayıs 2018 Dergi: Haziran-2018
Naci Şahin, Eurovent Derneği'nin Yeni Başkanı Oldu

Uzun zamandır FRİTERM Genel Müdürü ve Eurovent Yönetim Kurulu Üyesi olan Naci Şahin, Eurovent’in başkanlığını Alex Rasmussen'den devraldı.

Oslo'daki Eurovent Yıllık Toplantısında, üyeler Naci Şahin'i yeni başkanları olarak onayladı. Şahin, 2011 yılından bu yana Eurovent Yönetim Kurulu Başkanı olan Alex Rasmussen'den görevi devraldı. Şahin, Eurovent’in üyesi İSKİD’in 2013-2014 yılları arasında başkanlığını yapmış ve Türk HVACR endüstrisinin uluslararası boyutunun şekillenmesinde öncü bir rol oynamıştır.

Naci Şahin ile Eurovent’in ilk kez Türkiye'den bir başkanı oldu. Dernek, sadece AB Üye Devletleri değil, Avrupa'nın her yerinden mesleki dernekleri ve üreticileri temsil ediyor. Türk imalatçıları, özellikle İSKİD'in 1997 yılında Eurovent'e katılmasıyla Eurovent faaliyetlerine aktif olarak katılıyor. Son üç yıldır dernek başkanlığını yürütmekte olan Alex Rasmussen görevine Başkan Yardımcısı olarak devam edecek. Avrupa Birliği yasal mevzuatla ilgili konularda sorumlu olmaya devam edecek.

Başkan olarak seçilmesinin ardından Naci Şahin özetle şunları söyledi:

Avrupa'nın lider HVACR sektör derneği başkanlığına seçilmem benim için büyük bir onur. Geçtiğimiz son on yıl içinde, Eurovent, Avrupa iklimlendirme endüstrisini bir araya getirmiş, ticaret engellerin azaltmasında, mevzuat ve standartların geliştirilmesinde aktif rol oynamış, enerji verimliliğinin, ürün kalitesinin, iç mekan hava kalitesinin geliştirilmesi için ve diğer pek çok konuda sektörü daha ileriye taşımak için endüstrimizi motive etmiştir. Eurovent, Türkiye'de de geçerli olan EPBD ve Ecodesign mevzuatına uyum sağlamamızı da destekledi. Eurovent Sertifikasyon Programları, endüstrileri çıtayı daha yükseğe çıkarmaya sevk etti. Başkanlığım boyunca, seleflerim Christian Herten ve Alex Rasmussen tarafından başlatılan gelişim yolunda devam etmek istiyorum. Avrupa iklimlendirme endüstrisinin birlik ve beraberliğini, işbirliklerini daha da artırmaya odaklanacağız.

Alex Rasmussen, halefini tebrik ederek şunları söyledi: “Eurovent ailesinde, sürekli olarak küresel düzeyde bir iklimlendirme pazarını, endüstriyel işbirliklerini, ticaret engellerin azaltılmasını ve sınırlar arası dostluğu teşvik ediyoruz. Naci Şahin gibi önemli bir endüstri lideri ve şahsiyeti yeni Eurovent Başkanı olmakla kalmadı, üyelerimiz de söylemimizi dikkate aldıklarını gösterdi. Üyelerimiz, yakın zamandaki korumacılık dalgasını desteklememektedir ve malların, insanların ve hizmetlerin hareketlerini mümkün olduğunca esnek ve açık olmasını savunmaktadır. Naci Şahin, aynı zamanda Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu'daki bölümlerimiz arasında da önemli bir köprü görevi görecek.”

Yeni dönem Eurovent Derneği Yönetim Kurulu üyeleri: Başkan: Naci Şahin (Genel Müdür, Friterm, Türkiye), Birinci Başkan Yardımcısı: Alex Rasmussen (Baş Danışman, Systemair, Danimarka), Luca Binaghi (Ticaret Müdürü, Sabiana, İtalya), Karsten Fuchs (VAC Pazar Segment Yöneticisi, ebm-papst, Almanya), Mika Halttunen, Başkan, Halton Group, Finlandiya), David Jacobs (VP ve İdari Müdür, Baltomore Aircoil International, Belçika), Eric Jasikas (Pazarlama Müdürü, UTC Carrier, Fransa), Henk Kranenberg (Yönetici, Daikin, Hollanda), Guillermo Rosenberg (Yönetici, Hitecsa, İspanya), Robin Vollert (Satış Pazarlama, Swegon, İsveç).

Bir sonraki Eurovent Yıllık Toplantısı 23 ve 24 Mayıs'ta Braga'da Eurovent’ın Portekiz’li üye derneği EFRIARC tarafından düzenlenecek.Slider Altına