Header Reklam

Naci Şahin, Eurovent Derneği Birinci Başkan Yardımcısı Oldu

22 Mayıs 2017 Dergi: Haziran-2017
Naci Şahin, Eurovent Derneği Birinci Başkan Yardımcısı Oldu

Fransa'nın Versailles şehrinde düzenlenen Eurovent Derneği 60. Olağan Genel Kurulunda, 20'den fazla ülkeden Eurovent Derneği üyeleri, Avrupa İç Ortam İklimi Endüstrisi Birliği (HVAC), Proses Soğutma ve Gıda Soğuk Zincir sektörüne bir yıl daha hizmet edecek olan Alex Rasmussen'in başkanlığını oybirliğiyle onayladı. Rasmussen, Mayıs 2015'ten bu yana Danimarka Havalandırma Birliği'nin temsilcisi olarak Eurovent Derneğinde başkanlık görevini icra ediyor.

Eurovent’te başkanlığın iki yılla sınırlı olmasıyla birlikte, birinci Başkan Yardımcısının emekli olması ile üyeler Alex Rasmussen'den derneğin ek bir yıl daha yöneltiminde kalması yönünde oy kullandı. Birinci Başkan Yardımcısı olarak Naci Şahin (Dernek:İSKİD, Şirket: FRİTERM, Türkiye) atandı. Eurovent Yönetim Kurulunu oluşturan yeni veya yeniden seçilen, kurulda görev yaptığı sürelere sıralanmış Başkan Yardımcıları:

1. Luca Binaghi (Dernekler: Assoclima, Assofoodtec, Şirket: Sabiana, İtalya)

2. Henk Kranenberg (Dernek: NKI, Şirket: Daikin, Hollanda)

3. Robin Vollert (Dernek: Svensk Ventilation, Şirket: Swegon, İsveç)

4. Karsten Fuchs (Dernek: VDMA FV ALT, Şirket: ebm-papst, Almanya)

5. Eric Jasikas (Dernek: Uniclima, Şirket: UTC CCS, Fransa)

6. Guillermo Rosenberg (Dernek: AFEC, Şirket: Hitecsa, İspanya)

7. Yeni Üye: David Jacobs (Dernek: Agoria, Şirket: Baltimore Aircoil International, Belçika)

8. Yeni Üye: Mika Halttunen (Dernek: FABSI, Şirket: Halton, Finlandiya)

Alex Rasmussen, yeniden seçilmesinin ardından şunları söyledi: “Bir yıl daha Avrupa endüstri ailesine hizmet etmek benim için bir onur. Çalışmalarıma sürekli destek veren ve güven gösteren tüm üyelere teşekkür ediyorum. Diğer Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte, Avrupa ve diğer ülkelerdeki endüstrimizin birliğini güçlendirirken, İlkelerimiz Bildirgesini izleyerek derneğin yapısını ve faaliyetlerini daha da geliştirmek için elimden gelen gayreti sarf edeceğim”.

Eurovent Derneği Genel Sekreteri Felix Van Eyken şunları ekledi: “Avrupa endüstrisine hizmet etmek için verdikleri destek, zaman ve kaynaklardan dolayı tüm Başkan Yardımcıları ve işverenlerine, Alex Rasmussen'e tüm üyeler adına teşekkür ediyoruz. Kurulumuza üye olma konusundaki artan ilgi, endüstrimizin gelecekteki gelişmelerini şekillendirirken faaliyetlerimize gösterilen ilgi giderek artıyor" dedi.

1948 doğumlu Rasmussen, Danimarka vatandaşı ve soğutma, havalandırma alanında çeşitli pozisyonlarda görev almış. 1998’den, bu yılın başında Systemair Grubunun Kıdemli Danışmanlığına gelene kadar Systemair Danimarka'nın CEO'su oldu. Rasmussen, 2013'ten 2015'e kadar Eurovent'e liderlik eden GEA Group'tan Christian Herten'den başkanlığı devralmıştı.

 Slider Altına