Header Reklam
Header Reklam

Munters Veri Merkezi Teknolojileri, 65 Milyon USD Tutarında Sipariş Aldı

04 Ocak 2024 Dergi: Ocak-2024
Munters Veri Merkezi Teknolojileri, 65 Milyon USD Tutarında Sipariş Aldı

Munters, ABD'nin önde gelen bir veri merkezi ortak yerleşim operatöründen 65 milyon USD değerinde bir sipariş aldı. Sipariş, Bilgisayar Odası Klimalarını (CRAH´s) içeriyor ve 2025 yılının ilk yarısında teslim edilecek.
Enerji verimli hava işleme ve iklim kontrol çözümlerinde dünya liderlerinden olan Munters Group (MTRS), Veri Merkezi Teknolojileri (DCT) Grubunun ABD'nin önde gelen veri merkezi ortak yerleşim sağlayıcılarından aldığı sipariş kapsamındaki cihazlar, ABD'deki birden fazla veri merkezinde kullanılacak. Teslimatların 2025 yılının başından itibaren dokuz aya kadar bir süre içinde gerçekleşmesi beklenmektedir. 
Munters Başkanı ve CEO'su Klas Forsström, "Bu önemli sipariş, son derece rekabetçi bir pazardaki güçlü konumumuzun altını çiziyor. Bu sipariş, kalıcı müşteri ilişkilerimiz sayesinde kurduğumuz derin güveni yansıtıyor" diyor.
Veri Merkezi Teknolojileri Başkanı ve Munters Grup Başkan Yardımcısı Stefan Aspman "Büyüyen veri merkezi pazarı; enerji tasarruflu, kolay ölçeklenebilir ve uyarlanabilir sistemlere ihtiyaç duyuyor. Müşteriye özel olarak tasarlanan bu çözüm, bu ihtiyaçları derinlemesine karşılıyor. Müşterilerimizle yakın ve kararlı işbirliğimizin meyvelerini toplamaya devam etmekten büyük memnuniyet duyuyorum" diyor.