MTMD, Üyeleri ile Gerçekleştirdiği Envanter Çalışmasını Sektörle Paylaştı

05 Aralık 2015 Dergi: Aralık-2015

MTMD’nin “Sektörle Buluşma” yemeği, 25 Kasım 2015 tarihinde Radisson Blu İstanbul Asia Otel’de Türkiye İklimlendirme Sektörünün çok sayıda mensubunu bir araya getirdi. Saat 19.00’da başlayan kokteylin ardından MTMD’nin geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanan tanıtım filmi izlendi.

MTMD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Bilge, MTMD üyelerini kapsayan pazar envanteri çalışmasının sonuçlarını konuklarla paylaştığı konuşmasında özetle şu bilgilere yer verdi: “MTMD üyelerinin gerçekleştirdiği sözleşme tutarı, son beş yılda yedi kat artış göstererek 2014 yılında 1.3 milyar USD’ı aştı. Bu, MTMD üyesi kuruluşlara gösterilen güvenin de bir göstergesidir. MTMD’nin 2023 yılı için hedefi; üye sayısını ve kalite çıtasını yükselterek, pazardan aldığı payı artırmak, bu payı 5 milyar USD’a çıkarmaktır”.

Dr. Mustafa Bilge’nin konuşmasının ardından sektöre değerli katkıları için teşekkür plaketlerinin takdimine başlandı. Prof. Dr. Hasan Heperkan’a MTMD 4. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mürşit Çelikkol, Çiğdem Akbulut’a MTMD Genel Başkan Yardımcısı (5. Dönem) İrfan Çelimli, Dr. Kazım Beceren’e ise MTMD 3. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Recep Yıldız plaketlerini takdim ettiler. Müzik ve keyifli sohbetler, geceyi renklendirdi.