Header Reklam
Header Reklam

MTMD Genel Üye Toplantısı Yapıldı

03 Ekim 2020 Dergi: Ekim-2020
MTMD Genel Üye Toplantısı Yapıldı

Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD) Genel Üye Toplantısı, 1 Ekim Perşembe günü Zoom üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşti. Dernek üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını MTMD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Biner yaptı. Son dönemde MTMD olarak gerçekleştirilen çalışmalardan söz eden Başkan Biner MTMD Envanter sonuçlarını da değerlendirdi.
Daha sonra Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Çelimli, Dernek Tüzüğü ile ilgili genel bilgilendirmeler yaparak derneğin üyelerinden beklentilerine dikkat çekti. Çelimli, derneğin üyelere karşı yerine getirdiği sorumluluklara da değindi.
Denge SMMM’den Cengiz Şahin ise Küresel Salgın Sürecindeki Devlet Destekleri başlığı altında mücbir sebepler, sigorta destekleri, kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izin konularında üyeleri bilgilendirdi.
MTMD Hak Talebi Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Bozyel ise pandemi sürecinde sözleşmelerdeki önemli noktalardan bahsederek FIDIC’in Covid-19 kapsamında sözleşmeler için hazırladığı çalışmasına dikkat çekti.
Toplantının geri kalan bölümünde karşılıklı fikir alışverişi yapılarak dernek üyelerinin görüşleri alındı.