MTMD 10.Yılını Coşkuyla Kutladı

25 Kasım 2017 Dergi: Aralık-2017

MTMD kuruluşunun 10.yılını iklimlendirme sektörünün önde gelen temsilcileri ile birlikte kutladı. 22 Kasım 2017 Çarşamba günü akşamı, Moda Deniz Klubü’nde gerçekleşen organizasyona katılım büyüktü. MTMD 6.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Çelimli, derneğin kurucu yönetim kurulu üyeleri; Ersin Gökbudak, Hüseyin Erdem, İsmet Mura, Mustafa Arslancan, Olgun Sönmez, Recep Yıldız ve Tuncay Ayhan’a teşekkür ederek başladığı açılış konuşmasında, derneğin on yıllık süreçteki faaliyetlerini “önemli ilk’ler” başlığı altında özetledi. Çelimli konuşmasında şu noktalara değindi: “Sektörün sağlıklı gelişmesi ve ilerlemesi için ‘adalet’ büyük önem taşıyor. Tüm iş süreçlerinde, hakkaniyet esasları gözetilmeli, bunun için sözleşmeler FIDIC koşulları ile yapılmalıdır. Bir diğer önem verilmesi gereken konu; kuvvetler ayrılığının gözetilmesi gereğidir. Herkes, sadece kendi uzmanlık alanında faaliyet gösterirse, sektör sağlıklı gelişir”. (Video için tıklayınız)

MTMD 1.Dönem Yönetim Kurulu, Kurucu Başkanı Ersin Gökbudak, on yıl önce MTMD’yi kurarak iklimlendirme sektöründe bir “puzzle”ı tamamladıklarını belirtti. Gökbudak, yaşanan dönemin zorlu koşullarına dikkat çekerek her firmanın risk analizini titizlikle yapması gerektiğinin altını çizdi. (Video için tıklayınız)

ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Vural Eroğlu, tüm sektörel meslek örgütlerinin, aynı mozaiğin parçaları olduğunu, bu parçalar bir araya geldiğinde çok büyük bir “güç” ortaya konduğunu vurguladı. Eroğlu, “MTMD mensubu dostlarımız bilsinler; diledikleri anda hepimiz, istedikleri enerjiyi vermeye hazırız” dedi. (Video için tıklayınız)

İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yönet, malzemeciler, tasarımcılar ve uygulamacıların bir bütünün parçaları olduğunu söyledi ve konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Sivil toplum örgütlerinde 10 yılın geride bırakılması çok önemlidir. On yıl demek, ‘maya tuttu’ demektir.” (Video için tıklayınız)

MMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu adına konuşan Ahmet Akçakaya, MMO olarak tüm meslek örgütleriyle müşterek çalışmalar içinde olduklarına dikkat çekerek, tüm davetlileri 13 Ocak’ta yapılacak Genel Kurul toplantısı ile 14 Ocak’ta yapılacak seçimlere davet etti. (Video için tıklayınız)

Konuşmaların ardından, MTMD web sitesine verdikleri banner ilanları ile destek veren kuruluşlara plaketleri takdim edildi. İrfan Çelimli, Ersin Gökbudak, İsmet Mura, Recep Yıldız, Mürşit Çelikkol ve Dr.Mustafa Bilge tarafından plaketleri takdim eden 17 kuruluşlar: Alarko Carrier, Boreas, Daikin, Duyar Vana, Form A.Ş., Giacomini Unival, Grundfos, İnka Bağlantı Elemanları, Johnson Controls, Link Yapı, Makro Teknik, Norm Teknik, ODE, SBC Otomasyon, Systemair HSK Trox ve Wilo idi. (Video için tıklayınız)

Gece, MTMD’nin 10.Yıl kutlaması için hazırlanan “onuncu yıl takı”nın altında fotoğraf çekimi ile son buldu.