Header Reklam

Mitsubishi Electric Europe, İsveç Klima Distribütörü AQS'yi Satın Aldı

06 Nisan 2020

Mitsubishi Electric Corporation, Avrupa'daki yan kuruluşu Mitsubishi Electric Europe B.V.'nin 1 Nisan'da İsveç'te bir konfor, süreç ve IT soğutma ve ısı pompası distribütörü olan AQS PRODUKTER AB'nin tüm hisselerini satın aldığını duyurdu.
Mitsubishi Electric, bu satın alma ile İsveç'teki klima ve IT soğutma sistemleri pazarını güçlendirmeyi hedefliyor.
Mitsubishi Electric’in ürünleri, şimdiye kadar İsveç'te ağırlıklı olarak konut ve hafif ticari ürünleri Mitsubishi Electric Avrupa'nın İskandinav şubesi aracılığıyla satılmaktaydı. 35 yıllık geçmişe sahip AQS, Mitsubishi Electric Hydronics & IT Cooling Systems (CLIMAVENETA ve RC markalarıyla) tarafından üretilen ticari soğutma ve ısı pompası ürünlerinin ana distribütörüdür.
Mitsubishi Electric Europe BV (İskandinavya) Şube Başkanı Itaru Watanabe, satın alma ile ilgili şunları söyledi: "AQS'nin Mitsubishi Electric ailesine katılmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Bu, İsveç pazarındaki satışlarımızı güçlendirmek ve genişletmek için heyecan verici bir fırsat. Ayrıca, mevcut portföyümüzü tamamlayacak, yenilikçi, enerji tasarrufu sağlayan soğutucu teknolojimiz ile yüksek ölçekli pazar taleplerine daha iyi hizmet verebileceğiz.”
Konut klimaları ve sıcak su ısı pompaları, insanların enerji tasarrufu yaparak küresel ısınmayla mücadele etmeye çalıştıkları İsveç'te giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Ayrıca, chiller grupları da İsveç pazarındaki ticari soğutma sistemleri için giderek daha fazla kullanılıyor. İsveç'te veri merkezlerinin ve kapasitelerinin artması yönündeki talebi de IT soğutma pazarını önemli ölçüde öne çıkarıyor.