Header Reklam
Header Reklam

Mitsubishi Electric, 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi'ne Katıldığını Duyurdu

08 Aralık 2023 Dergi: Aralık-2023
Mitsubishi Electric, 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi'ne Katıldığını Duyurdu

Sürdürülebilir bir toplum için inovatif çözümleri hayata geçiren Mitsubishi Electric, Birleşmiş Milletler tarafından dünya çapında elektriği karbondan arındırma hedefiyle kurulan 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi'ne (7/24 CFE) katıldığını duyurdu. Mitsubishi Electric 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi ile enerji ekosistemindeki paydaşların enerji dönüşümünü teşvik ederek yüzde yüz karbonsuz elektrik kullanımına katkı sağlamayı hedefliyor.
Mitsubishi Electric, enerji ve kaynak verimliliği yolunda toplum sağlığı ve refahına katkı sunan faaliyetlerine devam ediyor. Şirket son olarak Birleşmiş Milletler tarafından dünya çapında elektriği karbondan arındırma hedefiyle kurulan 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi'ne katıldığını duyurdu. Dünyanın dört bir yanından aralarında büyük bilgi teknolojileri, finans ve yatırım kuruluşları da dahil olmak üzere 130'dan fazla kuruluşun yer aldığı sözleşme, her kilovatsaat elektrik tüketiminin her gün, her yerde ve her saatte karbonsuz elektrik kaynaklarıyla karşılanması anlamına geliyor. 
Mitsubishi Electric, bu sözleşmeye katılarak karbondan arınmanın sağlanmasına yönelik 7/24 CFE Compact ilkeleriyle uyumlu çeşitli enerji optimizasyon teknolojileri ve çözümleri sunmayı taahhüt ediyor. Örneğin Mitsubishi Electric’in “Multi RegionEMS” adlı bulut hizmeti, şirketlerin tüm tesisleri için karbondan arındırma hedeflerini yönetmelerine olanak tanıyor. Bunun için satın alınacak gerekli sayıda çevresel değer sertifikasını optimize ediyor ve yenilenebilir enerji değerini çeşitli tesisler arasında transfer ediyor. Çok Bölgeli EMS, çevresel değerlerin yönetimini en hassas şekilde sağlamak için yenilenebilir enerji değerini 30 dakikalık artışlarla topluyor. Mitsubishi Electric'in bir diğer çözümü olan BLEnDer®CN for Supplier yazılım paketi de Japonya'daki enerji perakende kuruluşlarının tüketicilere karbonsuz elektrik planları sunmasına olanak tanıyor. 
Temiz ve yenilenebilir enerji ekosistemine öncülük edecek
“Daha İyisi İçin Değişim” (Changes for the Better) yönetim felsefesiyle çalışmalarını sürdüren Mitsubishi Electric; Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen ve 2030 yılına kadar ulaşılması hedeflenen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda ilerliyor. Hedefler arasında yer alan “Ucuz ve Temiz Enerji”, “Sürdürülebilir Kentler ve Toplumlar”, “İklim Aksiyonu”, “Sağlık ve Ferah” ve “Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı” konularına yoğunlaşarak topluma yeni teknolojiler, sistemler ve çözümler kazandıran Mitsubishi Electric, 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi faaliyetlerine gelecekte de aktif olarak katılarak yüzde yüz karbonsuz, temiz ve yenilenebilir enerji ekosisteminin oluşturulmasına öncülük etmeyi hedefliyor.