Header Reklam
Header Reklam

Messe Frankfurt, Indoor-Air ve Tendence’ı Yeniden Planladı

01 Mayıs 2021
Messe Frankfurt, Indoor-Air ve Tendence’ı Yeniden Planladı

COVID-19 salgını ve Alman hükümeti tarafından uygulanan katı ulusal düzenlemelerin getirdiği devam eden zorlukların bir sonucu olarak, Indoor-Air ve Tendence ticaret fuarlarının 2021 yazının başlarında planlandığı gibi düzenlenmesi mümkün olmayacak. Indoor-Air, 5-7 Ekim 2021’e ertelenirken, Tendence 2021’de yapılmayacak.

Havalandırma ve hava kalitesi ticaret fuarı Indoor-Air, ilk kez Haziran 2021’de Frankfurt’ta gerçekleştirilecekti. Sektörle yakın bir şekilde çalışan Messe Frankfurt, 2021’de düzenlenecek olan fiziksel ticaret fuarını yılın ikinci yarısında erteleme kararı aldığını açıkladı. 

messe-frankfurt-wolfgang-marzinMesse Frankfurt Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Wolfgang Marzin, “Etkinlik, en başından beri sektör tarafından sıcak bir şekilde karşılandı. Indoor-Air’ın odak noktasının toplum için ne kadar önemli olduğunu inkar etmek mümkün değil. Sonuç olarak, etkinliği erteleme kararı zordu, ancak pandeminin mevcut durumu ve sonuç olarak getirilen ek resmi kısıtlamalar bu adımı gerekli kıldı. Bu, katılımcıların sunumlarına yatırım yapmaya başlaması gereken zamandır ve bu nedenle bu kararı vermek için ortaklarımızla bir araya geldik” dedi.

5-7 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Indoor-Air, Almanca konuşulan havalandırma ve iklimlendirme endüstrisine, temiz ve sağlıklı iç mekan havası sorunuyla karşılaşan tüm karar vericiler, planlayıcılar ve kullanıcılara yönelik. Fuarda sunulacak ürünler havalandırma ve iklimlendirme teknolojisi, sistemleri ve ekipmanlarından mobil hava temizleyicilere kadar uzanıyor.

Tendence 2021’de yapılmayacak

Tüketim malları endüstrisi, koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl Tendence tarafından sunulan ağ oluşturma ve sipariş platformundan çoktan vazgeçmek zorunda kalmıştı. Şimdi, giderek artan ciddi durum ve buna yanıt olarak uygulanan daha katı düzenlemeler, Tendence’ı 2021 yazının başlarında planlandığı gibi düzenlemenin mümkün olmayacağı anlamına geliyor. Mevcut koşullar, güvenilir kısa ve orta vadeli planlamayı yerel ve uluslararası perakendeciler için neredeyse imkansız hale getirdi. Bu nedenle Messe Frankfurt, katılan herkes için, en azından bu etkinlik için, kesin bir planlama yapmaya karar verdi. Messe Frankfurt, 20 Nisan 2021’de dijital olarak düzenlediği Tüketici Malları Dijital Gününe ve 24-26 Temmuz tarihleri arasında Hamburg’da gerçekleşen Nordstil’e çok yakın planlanan ticaret fuarı ile bu yıl dijital bir Tendence düzenlemeyi planlamıyor. 

Yine de, Messe Frankfurt’un Nextrade iş portalı, müşterilere ve iş ortaklarına 2019’dan beri dijital olarak ağ kurma, sipariş verme ve iletişimde kalma fırsatı veriyor. Platform, koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana güçlü bir büyüme yaşadı ve şu anda yaklaşık 500.000 farklı ürünle 6.000’den fazla perakendeci ve 400 tedarikçiyi bir araya getiriyor. Bununla bağlantılı olarak, perakende sektörü için Conzoom Çözümleri portalı, koronavirüs pandemisinin geniş kapsamlı etkileriyle başa çıkmak için pratik ipuçları ve yardım da dahil olmak üzere sektörden bilgi topluyor.