Header Reklam

MEKTES’22, Teknopark Ankara’da Yapılacak

30 Temmuz 2022
MEKTES’22, Teknopark Ankara’da Yapılacak

MEKTES’22 (Mekanik Tesisat Zirvesi 2022), sektörün önde gelen firmalarının katılımıyla 5 Ekim 2022’de Teknopark Ankara'da gerçekleştirilecek.
Mühendis ve Mimar Kadınlar Derneği (MÜKAD) ve Odaklı Grup iş birliği Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD), İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği (İSİB) ve TOBB İklimlendirme Meclisi’nin stratejik partnerliğinde gerçekleşecek olan zirvede, “Bina Enerji Performansındaki Açıklar - Tasarımdan İşletmeye Enerji Kayıpları” ana teması işlenecek. 
Enerji maliyetlerinin artması, sürdürülebilir enerji kaynakları arayışlarının devam ediyor olması ve mevcut enerji kaynaklarındaki azalma, enerji tasarruf önemine her zamankinden daha çok dikkat çekmektedir. Mevcut yapılarda enerji performansı ve enerji kayıplarının önüne geçilmesi için alınması gereken tedbirler ile yeni binalarda tasarım, uygulama ve işletme aşamasında göz önünde bulundurulması gereken önemli noktalar bu zirvede tüm yönleri ile ele alınacak.
MEKTES’22 etkinliğine, inşaat firmaları, mekanik tesisat müteahhitleri, mekanik tasarım ve uygulama firmaları, proje firmaları ile sektörel mal ve hizmet sağlayan firmalar, belediyeler, sanayi kuruluşları, kamu kurumları, sektörel STK’lar, araştırmacılar ve üniversite temsilcileri davet edilecek.

Konusunda uzman, çok değerli konuşmacıların katılımı ile gerçekleşecek ve DOSİDER, EYODER, GSN, GÜNDER, TESİDER ve TWRE gibi derneklerin de desteklediği MEKTES’22, binaların enerji kullanımı ile ilgili pek çok detayı ele alacak.Slider Altına