Header Reklam
Header Reklam

Mekanik Tesisatta Dijital Dönüşüm ve Sanal Sergi Etkinliği Başladı

29 Mayıs 2020
Mekanik Tesisatta Dijital Dönüşüm ve Sanal Sergi Etkinliği Başladı

Sektör derneklerinin desteği ve teknoloji firmalarının katkılarıyla TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Mekanik Tesisatta Dijital Dönüşüm Etkinliği ve Sanal Sergi 28 Mayıs 2020 Perşembe günü başladı. 
Mekanik tesisat alanında dijitalleşme konusunun ele alındığı etkinliğin açılış konuşmasını Oda Başkanı Yunus Yener yaptı. Etkinliğin, sektörde dijitalleşme için önemli bir adım olduğunu vurgulayan Yener, “Odamız, İstanbul Şubemizin öncülük ettiği, sektör derneklerimizin işbirliği ve teknoloji firmalarımızın katkılarıyla hazırladığı bu etkinlik sayesinde hem sektör için hem de Türkiye için önemli bir adım atıyor. TMMOB’ye bağlı odalardan birisi olan Makina Mühendisleri Odamız, gerek meslektaşlarımız gerekse sektör için bir ilki gerçekleştirerek dijitalleşme konusunu ele alıyor. Covid-19 pandemi süreci, bu etkinliğe katılan bütün kuruluşları kapsamak üzere söylüyorum, meslek alanlarımızın ve uzmanlıklarımızın ne denli önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu çerçevede Odamız ile iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren ISKAV, İSKİD MTMD, TTMD, MÜKAD ve TRFMA’nın, öncelikli olarak pandemi önlemlerine yönelik ortak çalışmalar için ortaklaşa bir İklimlendirme Teknik Kurulu oluşturduğunu buradan duyurmak istiyorum” dedi ve etkinliğin verimli ve üretken geçmesini diledi. 
Yener’in ardından söz alan MMO İstanbul Şube Başkanı İbrahim M. Tataroğlu, “Son iki dönemdir, dijitalleşme yönünde attığımız adımların faydasını özellikle pandemi sürecinde oldukça net gördük. Gün geçtikçe güçlenen dijital alt yapımız sayesinde, pandemi süreci boyunca üye hizmetlerimizi sorunsuzca devam ettirebildik. Derneklerimizin ve firmalarımızın katkılarıyla hazırladığımız bu dijital etkinlik de işte bu sürecin bir parçası olarak karşımızda duruyor. Bu çalışmanın sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi için emek veren, başta Şube Sekreterimiz C. Ahmet Akçakaya olmak üzere, tüm mesai arkadaşlarımıza, sektör derneklerine ve firmalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından, ilk gün programındaki sunumlar yapıldı. 792 farklı katılımcı ile gerçekleşen etkinlik, dernek başkanlarının konuşmaları ve dijital sergi ziyareti ile tamamlandı. Mekanik Tesisatta Dijital Dönüşüm Etkinliği ve Sanal Sergi, 29-30 Mayıs 2020 tarihlerinde devam edecek. Etkinlik için oluşturulan sanal sergi etkinlik sonrasında da 1 ay boyunca faaliyet göstermeye devam edecek.