Header Reklam

MCE - Mostra Convegno Expocomfort 2018 Fuarının Ülke Partneri Hindistan

22 Ağustos 2017 Dergi: Ağustos-2017
MCE - Mostra Convegno Expocomfort 2018 Fuarının Ülke Partneri Hindistan

Fiera Milano’da 13-16 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek konut ve endüstriyel tesisler, klima ve yenilenebilir enerjiler için dünyanın en büyük fuarlarından MCE, alanında lider global şirketlerin yanı sıra 141 ülkeden gelen 155 binin üzerinde profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirecek. Katılımcıların bugüne kadarki rezervasyonlarına göre, önceki katılımcıların yenilenen kayıtlarının yanı sıra  endüstrinin bazı büyük isimlerinin de fuara geri dönecekleri görülüyor.

Strateji olarak uluslararasılaşma, MCE’nin güçlü yönlerinden biri olarak öne çıkıyor ve MCE’nin yeni bir tanıtım projesi olarak “Ülke Partneri”nin duyurumları başlıyor. 2018 fuarı için Hindistan’ı özel konuk olarak seçen MCE fuarının bu kararının dayanağı;  yıllar boyunca MCE’de Hindistan’ın artan varlığı oldu. Hindistan, katılımcı firma sayısında 2014’ten 2016’ya yüzde 75 artış ile sürekli bir büyüme kaydetti. Hintli ziyaretçilerin katılımı ise 2014 yılından 2016’ya yüzde 4 arttı.

1.3 milyardan fazla nüfusa sahip olan Hindistan, nüfusunun üçte ikisinin 30 yaşın altında oluşu ve 2017 yılına kadar yüzde 7 oranında artması beklenen gerçek GSYİH ile dünyadaki en hızlı büyüyen ülkelerden biri olmaya devam ediyor. Ülkenin sosyo-ekonomik dokusunu ve enerji sektörünü geliştirecek iddialı bir reform programı başladı. Hindistan, en dinamik ve umut verici pazarlardan birinde iş fırsatlarını keşfetmek isteyen İtalyan ve Avrupalı şirketler için gerçekten olağanüstü bir ticaret ortağı olacak. “Ülke Partneri” projesinin ana amacı; konut ve endüstriyel tesisler, klima ve yenilenebilir enerji endüstrilerinde Hint pazarında katılımcılar ve en iyi oyuncular arasındaki ticaret ve ortaklıklar olasılığını artırmak.

Reed Exhibitions İtalya Genel Müdürü Massimiliano Pierini, “Ülke Partneri her yıl, katılımcılarımızla karar vericiler arasında önemli global pazarlarda karşılaşmalarını teşvik etmeyi taahhüt eden promosyon faaliyetleri programının bir parçasıdır. Dünyadaki en hızlı büyüyen başlıca ekonomilerden biriyle iş ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlayan bir girişimdir. Yeni proje, ANIMA, İtalyan Mekanik, Mühendislik ve İlgili Endüstri Dernekleri Federasyonu ve doğal olarak İtalya merkezli Hint resmi kurumlarını temsil eden bir heyetle ortaklaşa yürütülecek” dedi.
Adım adım bir süreç tanımlamak için düzenlenen ilk resmi toplantılarda uygulanmaya başlayan “Ülke Partneri” proje faaliyetleri iki aşamalı olarak yapılandırılmıştır. Birinci aşama, sergiden önce gerçekleşecek olup geçici üniversitelerin tanıtımı ve iletişim faaliyetlerinin uygulanması ve MCE 2018 koridorlarında resmi kurumların delegasyonu ile birlikte yürüyecek nitelikli satın alma heyeti düzenlenmesi üzerinde durulacaktır.
MCE 2018 sırasında gerçekleşecek olan projenin ikinci fazı, Hintli şirketler için tasarlanmış resmi bir milli katılım alanı ve törene katılacak olan Hint resmi kurumları için düzenlenen sergi stantları etrafında rehberli tur oluşturacak. Son olarak, Hindistan’daki İtalyan işletmeler için yatırım fırsatları sunmak için bir eğitim semineri düzenlenecek.Slider Altına