Header Reklam

MCE Live+Digital’de 4.500’ün Üzerinde Toplantı Gerçekleşti

27 Nisan 2021
MCE Live+Digital’de 4.500’ün Üzerinde Toplantı Gerçekleşti

HVAC-R endüstrisi, pandemi krizine çok iyi yanıt verebildi ve bu yıl şimdiden çift haneli büyümeye geçti. Bu veriler, kendisini tüm pazar için referans noktası olarak doğrulayan MCE - Mostra Convegno Expocomfort tarafından yapılan MCE LIVE + DIGITAL etkinliğinde ortaya kondu.
4.500'den fazla toplantı ve 40.000 etkileşimli görüşme; tesis mühendisliği, iklimlendirme, yenilenebilir enerji endüstrilerinde MCE'nin liderliğini doğrulayan ve olumlu sonuçlarla kapanan ilk dijital ortam etkinliği olan MCE Live+Digital'in bazı göstergeleridir. Cresme ve Assoclima'nın etkinlik sırasında sunduğu analize göre 2020'de sektör zarar gördü ancak 2021 için büyüme fırsatları var.
Dünya çapında 290'dan fazla şirket ve markanın yanı sıra 35.000 ziyaretçi, krize rağmen HVAC&R sektörünün yoluna hız kesmeden devam ettiğini doğruluyor. MCE LIVE+DIGITAL 2021, tüm HVAC&R endüstrisi için dijital toplantı ve iş fırsatlarının bir panoramasını sundu.
Katılımcı profesyonellerin %38'i, yurt dışından, başta Türkiye, Almanya, İspanya ve Yunanistan olmak üzere, 116 ülkeden geldi. Ziyaretçilerin %36,4'ü satın alma yöneticileri, ardından montajcılar (%30,6), profesyonel tasarım ve uygulama kuruluş temsilcileri (%19,6) ve son olarak acenteler/temsilciler, ev ve bina otomasyonu uzmanları idi. Bunu okullar, üniversiteler ve araştırma enstitüleri izledi.
Operatörler, kurumlar ve şirketler arasında tartışma ve karşılaştırma anları yaratmak için oturumlarda 5.000'den fazla katılımcının yer aldığı 140'tan fazla çevrimiçi sanal toplantı: 8 resmi konferans, dernekler tarafından ortaklaşa düzenlenen 15 web semineri ve 129 katılımcı kuruluş sunumları yapıldı. Zengin program, profesyonel becerileri kapsamlı bir şekilde araştırma, referans sektörleri analiz etme ve şirketler tarafından piyasaya sürülen yenilikleri keşfetme fırsatı sundu. Katılımcılar, 36.000'den fazla sohbette etkileşim kurma ve tartışma, 4.000'den fazla toplantıyı tam bir memnuniyetle yönlendirme şansı buldu.
CRESME, konut ve endüstriyel tesisat endüstrileri üzerine yedinci Tahmin ve Döngüsel Raporu ile pazar trendleri, pandeminin etkileri ve büyüme potansiyeline ilişkin güncellemeler konusunda MCE LIVE+DIGITAL'de ilgiyi yükseltti. Rapora göre, İtalya’da 410.000'den fazla operatör istihdam eden, ulusal GSYİH'nın %2,1'ini oluşturan HVAC+R endüstrisi, 2020'de neredeyse %6'lık bir gelir kaybı ile üç yıl içinde 2008 öncesi seviyelerine geri döndü. Assoclima ayrıca 2020 için İtalyan pazarının hacminin bir buçuk milyar Euro'nun biraz üzerinde olduğunu, bir önceki yıla göre %7,7 düşüş yaşandığını ve yerli üretimde 2019'da 762 milyon Euro'dan 2020'de 712,3 milyon Euro'ya düşüş olduğunu belirtti. Buna karşın, 2020'yi %22 değer ve %25 miktar artışıyla kapatan portatif veya mobil monoblok klimalar ve %10'luk artış gösteren 17 kW'dan az kapasiteli, havadan suya ısı pompaları, hem değer hem miktar olarak %50'den fazla artış gösteren sudan suya ısı pompaları gibi istisnai segmentler vardı.
Bir kez daha, That Smart, MCE'nin güçlü yönlerinden biri oldu. Tartışma, giderek daha akıllı, karbonsuz akıllı binaların, kamu ve özel mobilitenin daha verimli ve eko-sürdürülebilir olduğu akıllı şehir platformuna tam entegrasyonuna odaklandı. Milano Politeknik Üniversitesi Enerji ve Strateji Grubu tarafından hazırlanan “İtalyan Sanayi Sektörü için Elektrik Piyasasında Reform Süreci Tarafından Sunulan Enerji Verimliliği ve Fırsatlar” web semineri, sanayi sektöründeki enerji verimliliğine genel bir bakış sunarak önde gelen İtalyan enerji yoğun endüstrilerinin benimseyebileceği donanım ve yazılım çözümlerini sergiledi.
Yaşlılar için sağlık hizmetleri ve gıda gibi iki kritik endüstriyel sektörün enerji verimliliği üzerine yapılan derinlemesine araştırma, Enerji Verimliliği 4.0 konusunun merkezinde yer alıyordu: 8 Nisan'da "Bakım Evleri: Güçlü Teknolojik Evrim ve Süreçler" ve 9 Nisan'da "Yeni Bir Pazar Fikri ile Gıda Endüstrisi, Verimlilik ve Yenilik" oturumları, bunun örnekleriydi. Greenlight ayrıca Polytechnic University of Milan tarafından MEP BIM'e adanmış bir dizi web semineri ile BIM-MEP platformlarının HVAC&R tasarım süreçleri için değer kazandıran bir uygulama olarak onayladığını gösteren temel araçları ve deneyimleri tanıtmak için; "Avrupa'da BIM Kabulü Zinciri” ve "BIM Bakım ve Yönetimi" toplantısı düzenledi.
Reed Exhibitions Italia Genel Müdürü Massimiliano Pierini, "MCE LIVE+DIGITAL 2021 buluşması, pandeminin belirlediği dijital yaklaşımın yakın zamana kadar düşünülemez fırsatlar, araçlar ve deneyimler sunduğu bilinciyle sona erdi. Dijital platform, hem şirketler hem de operatörler arasında büyük ilgi gören yeni hizmetler ve yeni kullanım formülleri sağladı" dedi.
MCE - Mostra Convegno Expocomfort ile bir sonraki randevu 8-11 Mart 2022 tarihleri arasında Fiera Milano'da yapılacak.


 Slider Altına