Header Reklam
Header Reklam

MCE 2020, Yeni Yerleşim Planları ile HVAC&R Sistemlerinin Geleceğini Çok Daha Güçlü Yansıtacak

19 Kasım 2019 Dergi: Aralık-2019
MCE 2020, Yeni Yerleşim Planları ile HVAC&R Sistemlerinin Geleceğini Çok Daha Güçlü Yansıtacak

İtalya’nın Milano kentinde 17-20 Mart 2020 tarihleri arasında 42.’si düzenlenecek olan MCE-Mostra Convegno Expocomfort 2020 Fuarı, segmentlere göre salon yerleşim planlarını yeniledi. Entegrasyon, HVAC&R pazarını tüm yönleriyle etkileyen anahtar kelime olduğu gibi fuarın yeni düzenine yol gösteren faktörlerin başında geldi. Çok hızlı değişim gösteren sektörde, verimlilik, akıllı evler ve yapılar, otomasyon, IoT yüksek ilgi gören alanlar haline geldi. Bazı ürün grupları, teknolojik gelişmelere ve pazar eğilimlerine paralel olarak birbirine yaklaştı, entegre oldu. Dolayısıyla ürün grupları ayrımlarını veya birbiriyle yakınlıklarını yeniden değerlendirmek, gözden geçirmek, sektörün geleceğine sağlıklı ışık tutabilmek için önem kazandı.
Nesnelerin İnterneti sayesinde farklı ev cihazlarının birbiriyle bağlantısı, kaçınılmaz olarak, üreticiden son kullanıcılara kadar tüm tedarik zincirini etkileyen bir gerçeklik haline geldi. Bu eğilim, 2018’de İtalya’da 5 milyar Euro’luk bir ciro yarattı. Bu, bir önceki yıla göre %35 artış anlamına geliyor. 
MCE-Mostra Convegno Expocomfort 2020, fuar salonlarının düzenini, ziyaretçilerin teknolojik ilerlemenin sunduğu yeni olanakları öğrenmelerini, keşfetmelerini, bilgilerini derinleştirmelerini sağlamak ve girişimciler, danışmanlar ve teknoloji geliştiricilerle güçlü ilişkiler kurabilmelerine yardımcı olacak bir yöntem inşa etmek için revize etti.
Yeni düzenleme ile ısıtma, iklimlendirme, havalandırma, soğutma teknolojileri sadece 13/15 ile 22/24 no’lu salonlarla sınırlı olmayacak. That’s Smart adı verilen akıllı teknolojileri bir araya getirecek bölüm ile birlikte 9/11 no’lu salonlarda da yer alacak. 2020’de BIE Biomass Innovation Expo adını taşıyan ve biyokütle ile ısıtma ürün ve teknolojilerini kapsayan sergi, ikinci kez MCE çatısı altında yer alacak. BIE, ısıtma sistemlerinin yer aldığı 10. salona kolayca bağlanan 6. salonda olacak. Partner ülkesinin Türkiye olduğu MCE 2020 Fuarı’nda BIM, özel bir odak noktası olarak öne çıkacak.