Header Reklam
Header Reklam

MCE 2016 için Geri Sayım Başladı

05 Ocak 2016 Dergi: Ocak-2016
MCE 2016 için Geri Sayım Başladı

40. MCE - Mostra Convegno Expocomfort fuarı, 15-18 Mart 2016 tarihleri arasında Milano’da yapılacak. MCE; tesisat, iklimlendirme ve yenilenebilir enerjiler alanını kapsayan içeriği içinde dört ana başlığa sahip: Isıtma, Soğutma, Su ve Enerji.

Isıtma, iklimlendirme, soğutma, vanalar, yazılım ve donanımlar, sıhhi tesisat teknolojileri, su arıtma ve şartlandırma, yenilenebilir enerjiler, bina otomasyonu alanlarında ulusal ve uluslararası büyük ölçekli üretici firmaların en yeni teknolojileri ve sistem çözümleri, MCE 2016’nın liderleri olacak. Bugüne kadar fuara 53 ülkeden katılım gerçekleşti. Yurtdışı katılımcı kuruluşlar, MCE fuarının 1,600’ü aşkın katılımcı kuruluşunun % 40’ını oluşturuyor. Toplam fuar alanının % 90’ı satılmış durumda. Oldukça başarılı geçen MCE 2014 fuarına 871’i yurtdışından olmak üzere 2.039 kuruluş, 146 ülkeden 36.311’i yurtdışından olmak üzere 155.987 ziyaretçi katılmıştı. MCE 2016 da, pazarda en ileri teknolojiye sahip sanayi kesimi içindeki lider konumunu tazeleyecek ve mevcut ekonomik senaryoda giderek daha stratejik, yenilikçi, bütünleşik ürün ve sistem çözümlerinin yanı sıra istihdam olanaklarının, enerji verimliliğinden kaynaklanan ekonomik faydaların ortaya çıkarılmasına ortam oluşturacak, katkı sağlayacak. MCE 2016’nın odaklandığı ana unsur; elektrik ve ısı üretimi dünyasının, bina zarfı ve tesisat teknolojilerinin akıllı yönetim sistemleri ile cihazlar, sistem çözümleri arasında daha yüksek entegrasyonun sağlanması, böylelikle enerji tüketiminin azaltılması, çevre ve doğal kaynakların korunmasıdır. Bugünün enerji verimliliği teknolojileri araştırmalarından ortaya çıkan bulguları MCE için Milano Politecnico Enerji&Strateji Grubu özetliyor: “Konutsal son kullanım verimliliği.” Araştırma sonuçları göstermiştir ki; enerji verimliliği alanında öne çıkan ısı pompaları, bina otomasyon sistemleri, yoğuşmalı kazanlar pazarı 12.8 milyar Euro’ya ulaşacak. Mini rüzgâr türbinleri, güneş gözeleri, güneş enerjili ısıtma sistemleri, mikro kojenerasyon sistemleri, biyokütle kazanlarının öne çıktığı yenilenebilir enerjili çözümler pazarı da 4 milyar Euro’ya ulaşacak. Güneş gözeleri ile ısı pompalarının veya güneş gözeleri, ısı pompaları ve güneş enerji depolama sistemlerinin entegre kullanıldığı melez çözümler de 0.87 milyar Euro’luk bir hacme ulaşacak. Gelecek üç yıl için beklenen bu gelişmeler için bilgi birikimi, deneyimler ve araştırmalar arasında bir sinerjinin oluşmasına ihtiyaç vardır. Üretim ve dağıtım alanlarını temsil eden ANIMA ve ANGASIA derneklerinin hemen hemen tüm üyeleri, MCE 2016’ya katılıyor. MCE 2016’nın çift yönlü bir şekilde yeni iş fırsatları yaratarak uluslararası hvac&r ve yenilenebilir enerjiler sektörleri için önemli katma değer yaratması, sektörün geleceğine yön verecek eğilimleri ortaya çıkarması bekleniyor.

MCE 2016’nın konferans ve etkinlik programı da oldukça zengin. Yaklaşık Sıfır Enerjili Bina Teknolojileri, Yöntemleri ve Pazarlama Stratejileri, konferans ajandasının öne çıkan başlıklarından. 15 Mart 2016 tarihinde yapılacak açılış töreninin ardından İtalya’da Konutsal ve Endüstriyel Tesisat Pazarı Öngörüleri ve Konjonktürel Raporu sunumu, Isıl Evrim: Yeni Kurallar-Yeni Fırsatlar Road Show final buluşması, ANGAISA, ASSISTAL, ASSOTERMICA ve MCE - MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT katılımı ile gerçekleşen yeni enerji etiketi ve Eko Tasarım ölçümleri sunumu yer alacak. MCE 2016 Percorso Efficienza & Innovazione verimlilik ve inovasyon ödülleri ve Oltre la Classe A (A Sınıfının Ötesinde) yeniden düzenleniyor. Bu iki sinerjik ve birbirini tamamlayan etkinlik teknolojinin eriştiği mükemmellik seviyesini yansıtacak ve tam donanımlı bir yapı şeklinde ilk kez, Hall 2’de yer alacak. THAT’S SMART, bir kez daha MCE’nin güçlü etkinliklerinden biri olarak fuar alanı içinde bina otomasyonu için ayrılmış alanda gerçekleşecek. Etkinlik, ANIE ve ANIE RINNOVABILI işbirliği ile organize edilecek. Fuardaki yeniliklerden biri, fiziksel ve online olarak tesisatçılar için bir buluşma noktası olacak MCEMASTER. MCE 2016 Uluslararası ISO 20121’e (Sürdürülebilir Etkinlik Yönetim Sistemi) sahip ilk İtalyan fuarı olacak. Çevre duyarlılığının bir göstergesi olarak tüm davetiyeler, online ve e-posta gönderimi ile iletilecek. Fuarın yenilenen web sitesinden gelişmeleri takip etmek, katılımcı kuruluşları görebilmek mümkün: www.mcexpocomfort.it

 


Etiketler