Mats Sándor, AMCA International Başkanlığına Seçildi

09 Aralık 2020 Dergi: Aralık-2020

Systemair’in Kıdemli Teknik Direktörü Mats Sándor, daha güçlü kanal ilişkileri geliştirmeyi ve küresel iklimlendirme endüstrisinin eğitim, sertifika ve işbirliği yoluyla iklim değişikliğiyle mücadeleye olumlu bir şekilde katkıda bulunmasını sağlamayı amaçlıyor.
Systemair Kıdemli Teknik Direktörü Mats Sándor, 2021-2022 dönemi için Hava Hareketi ve Kontrol Derneği'nin (AMCA) Başkanı seçildi. Duyuru, 8 Aralık 2020'de düzenlenen yıllık toplantıda yapıldı. AMCA, fanlar, panjurlar ve damperler gibi hava sistemi bileşenleri üreticilerin çıkarlarını temsil ediyor. AMCA'nın bugüne kadar dünya çapında 400 üyesi bulunmaktadır. AMCA, üyelere önemli konularda bir platform sağlamanın yanı sıra, sektörü iyileştirmeyi amaçlayan çeşitli standartlar geliştirmeye de çalışır.
Sandor şunları söyledi: “Sürdürülebilirliği ve enerji verimliliğini teşvik etmeyi ve küresel fan endüstrisinin eğitim, ürünlerin sertifikalandırılmasını, kodların, standartların ve düzenlemelerin iyileştirilmesini savunarak iklim değişikliğiyle mücadeleye olumlu katkıda bulunmasını amaçlıyoruz. Hava kalitesi ve daha iyi bina performansı gibi önemli konulara verdiği önem nedeniyle, dünya çapında daha kaliteli ve daha verimli ürünler üreten üreticilerin çabalarını da desteklemek istiyoruz."
Sandor’un idaresi altındaki ana odak noktası, AMCA içinde daha uluslararası bir topluluk oluşturmak ve kuruluşun Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Orta Doğu’daki stratejilerine ve faaliyetlerine yansıyacak çok yönlü ve uluslararası bir perspektifi teşvik etmektir.
Ayrıca, Sandor, AMCA’nın, pazardaki ürünlerin performansı hakkında doğru bilgileri edinme söz konusu olduğunda müşterileri destekleyen değerli bir kaynak olarak üçüncü taraf sertifikasyonunun önemli rolünü güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Sandor şunları söyledi: “Günün sonunda, beyan edilen verilerin doğru veri olması, özellikle de enerji verimliliği hakkında konuştuğunuzda önemlidir. Ürünün performansını bilmiyorsanız, en verimli sisteme sahip olmak için doğru çalışma ve çalıştırma noktalarını seçmek neredeyse imkansızdır." Bu amaçla, AMCA sertifikasının, fanların kalitesi ve verimliliğinde genel bir iyileşme sağlamaya katkıda bulunduğunu söyledi.