Header Reklam

Lennox’tan Form’a Paket Klimada En İyi Ortak Ödülü 

21 Haziran 2019 Dergi: Haziran-2019
Lennox’tan Form’a Paket Klimada En İyi Ortak Ödülü 

Form Şirketler Grubu, Amerika’nın en büyük klima üreticilerinden biri olan Lennox ile gerçekleştirdiği uzun soluklu iş birliği ve giderek artan başarı grafiği sayesinde “En Önemli Paket Klima Partneri’’ (Key Rooftop Partner) ödülünün sahibi oldu. 
Lennox markalı paket klimalar (Rooftop) konusunda firmanın Avrupa’daki en önemli partneri ve aynı zamanda dağıtıcısı olan Form Şirketler Grubu, kısa bir süre önce İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde Lennox markalı ürünlerin üretimine başladı. 

Lennox’un dünyadaki ilk ve tek lisanslı distribütörü 

2 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçirilen özel bir üretim hattında üretilen Lennox markalı cihazlar “Made in Turkey by Form under licence of Lennox” şeklinde etiketleniyor. Yabancı bir firmanın stratejik iş ortağı olup, bu marka için üretim gerçekleştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunan Form Şirketler Grubu aynı zamanda Lennox’un dünyada kendi tesisleri dışında paket klima üretim lisansı verdiği ilk ve tek distribütörü olma özelliğini taşıyor. 36 yıldır Lennox’u Türkiye’de tek yetkili olarak temsil eden Form Şirketler Grubu, 2015 yılında hizmete başlayan 20.000 m2 açık alan üzerine 11.000 m2 kapalı alandan oluşan fabrikasında ilk aşamada 80 kW üstü kapasitelerde Lennox markalı paket klima (rooftop) cihazları üretiyor, bu yatırım sayesinde 2020’den itibaren 80 kW altı kapasitelerin de üretimine geçecek.
 Slider Altına