Header Reklam

KSB ve Cobuilder AS Arasında Stratejik Anlaşma

26 Şubat 2020 Dergi: Mart-2020

Almanya’da kurulu bulunan pompa ve vana üreticisi KSB SE&Co. KGaA, Aralık 2019’da Norveç firması Cobuilder AS ile stratejik bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşmaya göre, KSB’nin pompa konfigüratörünün BIM (Bina Bilgi Modellemesi) veri portalına bağlantısı gerçekleştirildi. Bu bağlantı ile CAD çizimlerine ek olarak projecilerin yapılandırdıkları pompa ve vanalarla ilgili tüm verilerin indirilmesi de mümkün kılındı.
Standartlaştırılmış veri şablonlarının kullanımı ile ürün yapılandırıcısı kullanarak güvenilir, makine tarafından okunabilen ürün verilerinin oluşturulması sağlandı. Bu şablonlar, ilgili 3D nesne verilerini de içeriyor. Bu veri akışı, çeşitli platformlar arasında ön ve arka planda, her bir inşaat projesinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sorunsuz olarak sağlanıyor.
KSB Grup geçmişte kendi sofistike ürünlerinin çevrimiçi seçilmesi ve çevrimiçi pazarlanması için kullanılan araçların geliştirilmesine öncülük etmiş bir firma. Çevrimiçi yapılandırma ve birleştirilmiş veri yönetimindeki devam eden geliştirmeler KSB’nin pazardaki lider rolünü pekiştirmek için attığı önemli bir adım.
Son kullanıcıların yalnızca, KSB Grup tarafından oluşturulmuş tek bir arayüzü kullanmaları yeterli. Bu arayüz, yapılandırılmış ürün bilgilerine ve pompanın veya vananın 3D görsellerine erişmelerini sağlıyor.
Cobuilder AS, birden fazla yazılım platformunda birlikte çalışabilirliği kolaylaştırma konusunda kapsamlı deneyime sahip. Bu deneyim, müşterilerin özel ihtiyaçlarını karşılama ve KSB ürün yapılandırıcısını kullanırken onlara mümkün olan en iyi deneyimi sağlama açısından oldukça işlevsel.