Header Reklam

Kombi Klima Shop Yeni Genel Müdürlüğü’ne Dijital Açılış Yaptı

25 Ocak 2021 Dergi: Şubat-2021

Kombi Klima Shop Tic. A.Ş.’nin yeni ofisinin açılışı 4.000’in üzerinde katılımla YouTube üzerinden dijital olarak gerçekleşti. 

Kombi Klima Shop Tic. A.Ş., yine bir ilke imza atarak Metropol İstanbul’daki yeni Genel Müdürlüğü’nün açılışını dijital olarak YouTube üzerinden canlı gerçekleştirerek iş ortaklarına farklı bir deneyim yaşattı. Kurulduğu günden beridir dijitalleşmeyi merkezine alan ve sektörüne her zaman değer katmayı hedef haline getiren Kombi Klima Shop, yeni ofis açılışını da bu vizyon ile 14 Ocak 2021 tarihinde sektörden birçok temsilcinin katılımıyla gerçekleştirdi. 

Mesut Yar moderatörlüğünde canlı olarak yapılan açılışta kurucu ortaklardan, iş ortaklarına, sektörel dergilerden, derneklere, sektördeki değerli markaların üst düzey yöneticilerinden, ATO Başkanı’na kadar birçok katılımcı açılışta aktif olarak yer aldı. 

Açılış, Mesut Yar sunumunda Kombi Klima Shop Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Kaya ile başladı. Deniz Kaya, konuşmasına “Kurulduğumuz günden beridir dijitale yatırım yapıyoruz ve firma olarak hem kendimize hem de sektörümüzün değerli iş insanlarına faydalı olmaya çalışıyoruz, önce insan diyoruz ve insana yatırım yapıyoruz” diye başladı. Kaya, “Bizim için önemli olan, iş ortaklarımızın kârlı ve sürdürülebilir ticaret yapabilmelerini destekleyici imkânlar sunmak. Bunun için de kendimize sürekli yeni hedefler koyuyoruz. Yeni hedeflerimizi gerçekleştirmek için de, her zaman olduğu gibi, tedarikçilerimizin tecrübeli ve cesur yöneticilerine ihtiyacımız olacak” diye devam etti.

Deniz Kaya, “Kendimizi birçok kanaldan ifade edebilen firmayız, aslında, bugün biz değil, sektör temsilcilerimiz konuşsunlar isterim, arta kalan zamanda da konuşulmamış konular varsa tamamlamayı tercih ederim” diyerek sözü sektöre bıraktı. 

Kombi Klima Shop tanıtım videosunun ardından ilk olarak söz alan iş ortakları Kombi Klima Shop firmasını; “Gücünü ve desteğini her an yanlarında hissettikleri, şeffaflık ve güvene dayalı bir iş ortaklığı felsefesi ile beraber kazanalım mantığıyla hareket eden, sorun değil çözüm üreten, çeşitli ürün yelpazesiyle, çoklu ödeme sistemi alternatifleriyle, hem dijital ortamda hem de diğer iletişim araçları aracılığıyla 7/24 hizmet alabildikleri, kaliteli, kusursuz ve samimi bir firma” olarak anlattılar. Ankara’dan Bolu’ya, Şanlıurfa’dan İzmir’e, Iğdır’dan Uşak’a kadar Türkiye’nin dört bir yanından katılan 25 iş ortağının katılımından sonra söz Kombi Klima Shop çalışanlarına geldi.

Kombi-Klima-Shop-Dijital-AcilisKombi Klima Shop Satış Müdürü Emre Öztürk, “Bugün yeni genel müdürlük ofisimizin açılış heyecanını yaşıyoruz bunun yanında Ümraniye’deki yerimizin şube ve depo olarak hizmet vermeye devam edeceğini de belirtmek isterim” diyerek söze başladı. 16 kişilik genç ve dinamik ekiple Türkiye genelinde 3.200 farklı firma ile çalıştıklarından bahsetti. 2020 yılını %30 büyüme ile kapattıklarını ve 2021’de de müşteri ihtiyaçlarına odaklanmaya devam edeceklerini belirtti. 

Saha Satış Müdürü Bahadır Solakoğlu da, Türkiye’nin 81 ilini düzenli olarak ziyaret ettiklerini ve bu ziyaretlerde iş ortaklarının ihtiyaçlarını tespit ederek en doğru çözümü sunmaya çalıştıklarını söyledi. Kombi Klima Shop firmasının satınalma çalışanlarından satış çalışanlarına, sevkiyat ekibinden IT çalışanlarına kadar herkesin söz aldığı açılışta tüm ekip, özetle ana hedeflerinin çalıştıkları firmaların memnuniyetini sağlamak olduğunu paylaştı.

Kombi Klima Shop Kurucu Ortağı Yeliz Kaya ise “Biz çok dinamik ve yenilikçi bir firmayız. Hemen hemen her gün ya yeni bir kampanyamız oluyor ya ürün gamımız genişliyor. Tabii böyle hızlı bir firma olunca yaptıklarımızı da sektörle paylaşmak için her türlü iletişim kanalını kullanıyoruz. İş ortaklarımızla hem geleneksel hem de dijital kanalları kullanarak etkin iletişim kurmaya çalışıyoruz. ‘Kombi Klima Shop’ adında gazetemiz var. Bu gazetede üreticilerin röportajları, haberleri, reklamları ile bizim sektörle paylaşmak istediğimiz yeniliklerimiz, mesajlarımız yer alıyor. Gazetemizi Türkiye genelinde irtibat halinde olduğumuz 7.000 firmaya gönderiyoruz. Kurulduğumuz günden beri şirket olarak aslında dijitalleşmede öncü bir firmayız. Önce B2B sayfamız ve mobil uygulamamız ile firmaların bizimle uzun yıllar çalışabilecekleri bir platform oluşturduk. Siparişten ödemeye, kampanyalardan cari mutabakata kadar tüm iş süreçlerini kapsayan kullanımı basit bu dijital platform üzerinden firmalar 7/24 hizmet alabiliyor. Sektörel dergilerle de etkili iletişim içindeyiz. Gerek ön kapak ilanlarında gerekse sayfalarda röportajlarımızla, haberlerimizle ya da dergilerin dijital platformlarında banner’larımızla yer alıyoruz. Bugün de dijital açılış yapıyoruz. Dijitalde yapacak birçok projemiz daha var. Dijitale yatırım yapmaya devam edeceğiz çünkü biliyoruz ki çağımız dijital çağ” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra sektörün önemli medya temsilcilerinden B2B Medya, DTK dergisi, Enerji ve Tesisat.com ile Termo Klima dergisi de Kombi Klima Shop’un dijital açılışına konuşmalarıyla destek verdiler.

Sektörel dergilerin videosunu takiben Kombi Klima Shop Marka Satış ve Pazarlama Müdürü Bedri Mumcu da, “Pazarlama ve kampanyalar anlamında sektörde fark yaratan bir firmayız. Birçok marka ve modeli bünyemizde bulundurduğumuz için çalıştığımız firmalar müşterilerine hızlı şekilde hizmet verebiliyorlar. Kampanyalar özellikle seyahat kampanyası, altın kampanyası, tanışma indirimi kampanyası gibi birçok farklı kampanya organize ediyoruz. Ürün gamımızda 80 marka ve 2.500 modelimiz bulunuyor. Günümüzde zaman çok önemli biz de firmalarımıza B2B sayfamızdan hızlı hizmet vererek onların zamandan tasarruf etmelerini sağlıyoruz. Sektörel derneklerle de iletişim içindeyiz. Derneklerin verdikleri dijital eğitimlere katılıyoruz ve herkesin de bu eğitimlere katılmasını öneriyoruz” dedi.

Sektörümüzün önemli dernekleri İMSAD, TİMDER, TİMKODER ve TESİDER yönetim kurulu başkanları da dijital açılışa konuşmalarıyla destek vererek Kombi Klima Shop’a yeni ofislerinin hayırlı olmasını dilediler.

Kombi Klima Shop Mali ve İdari İşler Müdürü Mustafa Hatipoğlu da, “Tedarikçilerimiz ve bankalarla kurduğumuz güçlü işbirlikleri var. Bu sayede kredi kartı kampanyaları, DBS ve benzeri finansal çözümler sunarak pazarın taleplerini en üst seviyede karşılamaya çalışıyoruz. Stoklu çalışıyoruz böylece iş ortaklarımız her zaman istedikleri model/markayı adetli bulabiliyorlar. Tedarikçilerimizle güçlü işbirliği ile pazarın dinamiklerini ve ihtiyaçlarını çok hızlı karşılıyoruz. B2B sistemimiz üzerinden 7/24 tahsilat hizmeti sunuyoruz. Bu sayede iş ortaklarımız müşterilerinin evinden bile tahsilat yapabiliyorlar” diye konuştu.

Kombi Klima Shop’un çalışmakta olduğu tedarikçilerden Arçelik, Ariston, Baymak, Bosch, E.C.A. Emas Makine, Hoşseven, Termoteknik, Sanica ve Vaıllant Group’un yöneticileri de dijital açılışa katılarak Kombi Klima Shop ile ilgili düşüncelerini ve mesajlarını paylaştılar. 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’ın da katılımı ile devam eden dijital açılış, Dr. Erkan Aydın’ın açılış duasını takiben Kaya Ailesi’nin fertlerince yapılan kurdele merasimi sonrasında sona erdi.