Header Reklam

Klites Mühendislik ve Form Şirketler Grubu’ndan Yeni Bir Showroom Konsepti

05 Mart 2016 Dergi: Mart-2016

Klites Mühendislik ve FORM, yeni bir yatırımla sektörün showroom anlayışını değiştirecek bir birlikteliğe adım attı. Ataşehir’de yapılan 300 m2’ lik showroom’da sergilenen tüm sistem, çalışır vaziyette ve günümüz mimarisine uygun şekliyle açık tavanda yer alıyor. Sadece Mitsubishi Heavy Industries ürünleri ile çalışan sistemlerin mevcut olduğu showroom, farklı farklı mimari çözümlere cevap verecek şekilde tasarlanmış.

Yeni showroom ile ilgili bilgi veren Klites Mühendislik Firma Yöneticisi İbrahim Kaplan, “Showroom’umuzda cihaz satmaktan ziyade, uygulamaya yönelik sistem sunma ve çözüm üretme anlayışımızı yansıttık. Uzun yıllardır partner olduğumuz Form Şirketler Grubu ile showroom anlayışında yeni bir konsept oluşturduk. Klites Mühendislik Showroom’u ile Türkiye’de bir ilke imza attık. Biz bu showroom’da sadece VRF klima cihazlarını değil, sistem ve sisteme ait tüm ekipmanları ile birlikte sergiliyoruz. Showroom’da VRF klima sisteminin diğer disiplinlerle entegrasyonunu ve sistemin uygulanır şekliyle, tamamının çalışır vaziyette gösterildiği bir alanı FORM ile birlikte uyguladık. Klites Mühendislik’in vizyonu, FORM’un global bakışı ve desteği sayesinde bu yatırımı yaptık. Böyle bir yatırımın partner firma desteği olmadan yapılması çok zor; bu vesileyle Form Şirketler Grubu’na teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi. Kaplan, showroom’u “VRF sistemini bilen ve bilmeyenler” olmak üzere iki şekilde tanıttıklarını belirterek, “Burada tüm sistemin çalışır vaziyette olmasından dolayı sunum şeklimiz de çok daha etkileyici ve anlaşılır oluyor. Asıl amacımız; mimari gruplara ve yatırımcılara sistem çözümünün nasıl olduğunu göstermek, yatırımcılara ulaşabilmektir. Showroom’umuza gelip sistemimizi inceleyenlerden aldığımız tepkiler de çok olumlu yönde. Bu, showroom konseptimizin doğru bir karar olduğunu düşünüyor ve bu konuda öncü olmuş olmamız bizi gururlandırıyor” dedi.

FORM VRF Sistemleri VRF Satış Koordinatörü Zafer Sarı ise şunları söyledi: “Klites’in mühendislik gücü, FORM’un marka gücü ile birleşince ortaya böyle güzel bir konsept çıktı. Burada amacımız sektörün sadece cihaz satmaya yönelen bakış açısını değiştirmek. Sektörün sistem ve çözüm satmaya yönelmesi gerektiğini, bu showroom’da sergilenen sistemler ile ‘sistem satışı’nın gelişmesine önayak olacağımızı düşünüyoruz. Farkımızı tam da bu noktada ortaya koyuyoruz. Klites Mühendislik gibi yer aldığı her uygulamada mühendisliğini konuşturan firmalar ile çözüm ortağıyız. Satış önemli ama doğru mühendisliği satmak hepsinden önemli. Çözüm odaklı firmalar çoğalır ve cihaz satışı, yerini sistem satışına bırakırsa sektörümüzün kalitesi artacaktır. Biz de showroom yatırımımız ile bu amacımız doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” Sarı sözlerine şunları da ekledi: “Mitsubishi Heavy Industries Türkiye Genel Müdürü Noritake Hossyo ve Satış Müdürü Daisuke Shigeta de showroom’u gezdiler ve çok beğendiler. Japonya ve tüm Asya ülkeleri dahil böyle bir yapıyı henüz görmediklerini belirttiler. Uygulama açısından bu yapının kesinlikle eğitici bir yanı var. Bu yatırım hem FORM hem de Klites Mühendislik açısından bir ilk. Başarılı olursa, bu konseptin rol model olacağına inanıyoruz. İstanbul dışında da böyle yatırımlar yapmayı hedefliyoruz.”