Header Reklam

Johnson Controls, Silent-Aire’ı 870 Milyon Dolara Satın Alacak

12 Nisan 2021 Dergi: Mayıs-2021
Johnson Controls, Silent-Aire’ı 870 Milyon Dolara Satın Alacak

Akıllı, sağlıklı ve sürdürülebilir binaların küresel lideri Johnson Controls, hiper ölçekli veri merkezi soğutması ve modüler kritik altyapı çözümlerinde küresel bir lider olan Kanadalı Silent-Aire’ı satın almayı kabul etti. Bu satınalmanın değeri, yaklaşık 630 milyon dolarlık peşin ödeme ve ek ödemeler dahil olmak üzere 870 milyon dolara kadar çıkıyor.

Silent-Aire, hiper ölçekli bulut ve ortak yerleşim sağlayıcıları için görev açısından kritik öneme sahip özel klima santrallerinin ve modüler veri merkezlerinin tasarımı, mühendisliği ve üretiminde uzman. Silent-Aire’ın veri merkezi çözümleri portföyü, kalite, ölçeklenebilirlik ve pazara sunma hızına odaklanarak kritik altyapının esnek konfigürasyonlarda hızlı bir şekilde konuşlandırılmasına olanak tanıyor. Silent-Aire’ın 2021 mali yılı (Mayıs) için gelirinin yaklaşık 650 milyon $ olması bekleniyor.

Johnson Controls Başkanı ve CEO’su George Oliver, “Silent-Aire ile Johnson Controls, öncü yenilik ve hiper ölçekli sağlayıcılara hizmet vermeye adanmış geniş bir teknoloji portföyü ile üretim ve hizmette küresel ölçeğimizin güçlü yanlarını birleştirerek veri merkezi dikeyine odaklanmamızı artırmak ve bu çekici pazarda büyümeyi hızlandırmak için önemli bir fırsata sahip” diyor. Oliver, “Bu satın alma, temel stratejik büyüme girişimlerimizin birçoğuyla mükemmel bir şekilde örtüşüyor ve hissedar değeri yaratmaya odaklanmamızın altını çiziyor. Yaklaşık 30 yıllık inovasyon, operasyonel uzmanlık ve derin müşteri ilişkilerinden elde ettikleri başarının üzerine inşa etmeye çalışırken Silent-Aire’i Johnson Controls ailesine davet etmekten inanılmaz heyecan duyuyoruz” diye ekliyor.

Uygulamaların buluta (SaaS) sürekli geçişi, bilgi işlem gücü için benzeri görülmemiş bir taleple ve veri merkezi altyapısının hızla genişlemesiyle sonuçlandı. Son birkaç yıldır, bu eğilim ezici bir çoğunlukla hiper ölçekli bulut ve ortak yerleşim tesislerinin geliştirilmesini destekledi. Hiper ölçek sağlayıcıları, giderek daha verimli, daha hızlı devreye alınan çözümler ve daha geniş coğrafi erişim ile büyük ölçekli bilgi işlem gücünü dağıtma konusunda benzersiz yeteneklere sahip oluyor. Bunu başarmak için, hiper ölçekleyiciler, tutarlı ve güvenilir uygulama ile birlikte yüksek verimli, sürdürülebilir ve güvenilir ürünler sağlayan Silent-Aire gibi güvenilir küresel ortaklara ihtiyaç duyuyor.

“Silent-Aire bulutla büyüdü ve DNA’mız Hiper Ölçekli Veri Merkezi Şirketi olmanın ne anlama geldiğini tercüme ediyor” diyen Silent-Aire Eş CEO’su Lindsey Leckelt şu bilgileri veriyor: “Erken benimseyenlerle yenilikçi bir ortak olarak, bugün Hiper Ölçekli Veri Merkezlerinin çoğunun nasıl soğutulduğuna ve tasarlandığına yol açan enerji girişimlerini zorlayan geleneksel tasarım engellerini aştık. İşletmemizdeki kültür, bu benzersiz beceriyi yakalar ve bulut sağlayıcıların büyümesine ayak uydurmak için mühendislik, operasyon ve üretim ekiplerimize ölçeklenir. Johnson Controls, ortaklarımıza küresel olarak hizmet vermemizi sağlayacak bir Veri Merkezi Platformu işi olarak ölçeklendirme vizyonumuzu paylaşıyor.”

Merkezi Edmonton, Alberta’da bulunan Silent-Aire, görev açısından kritik veri merkezi teknolojisi sağlama mirası, müşteri odaklılık taahhüdü ve sürdürülebilirliğe net bir odaklanma ile dünya çapında yaklaşık 3.000 çalışana sahip.

Silent-Aire Eş CEO’su Dan Leckelt, “Tarihimiz boyunca aile şirketimizi büyüttüğümüz için sürdürülebilirlik önemli bir odak noktası oldu. Müşterilerimizin taleplerini karşılayacak şekilde büyümemizi sürdürmek, bizi bu dönemde 30 çalışandan 3.000 kişiye çıkardı” diyor. Leckelt, “Bu büyüme sayesinde, Avrupa’ya küresel genişlememiz, dünyanın geri kalanının sunması gereken fırsata bir bakış sağladı. Müşterilerimiz ve çalışanlarımız için sürekli uzun vadeli sürdürülebilirliğin bir ölçüsü olarak; Johnson Controls Inc. ile bir ortaklık, çevresel mükemmelliği teşvik eden teknolojik gelişmeleri zorlarken, Silent-Aire’a başarılı olmak için en iyi fırsatı sağlıyor” diye ekliyor. 

Johnson Controls (JCI), satın almayı bu yılın üçüncü mali çeyreğinde kapatmayı ve şirketin 2022 mali yılındaki devam eden operasyonlarından kaynaklanan düzeltilmiş EPS’yi 0,07 ila 0,09 dolar aralığında artırarak satın almanın hemen artmasını bekliyor.

Satınalmayla ilgili ek ayrıntıların yer aldığı bir slayt sunumu şirketin web sitesinin “Etkinlikler ve Sunumlar” bölümünde yer alıyor.