Johnson Controls Hitachi,Yurt Genelinde Yetkili Servis Eğitimleri Düzenledi

12 Nisan 2019 Dergi:

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Johnson Controls Hitachi, servis personelinin yetkinliğini artırmak, satış sonrası müşteri memnuniyetini sürekli kılmak ve hizmet kalitesini güvence altına alarak rakipleri arasında fark yaratmak için; Türkiye genelinde yetkili servis eğitimleri düzenledi. Johnson Controls Hitachi Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü tarafından Mart ve Nisan ayları içinde İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir ve Adana bölgelerinde gerçekleştirilen eğitimlere iki yüzü aşkın yetkili servis personeli katıldı.

Eğitimlerde yetkili servisler bünyesinde çalışan teknisyenlerin, ürün ve teknik bilgi seviyelerinin artırılması hedeflendi. Program kapsamında ürün tanıtımlarının yanı sıra, cihaz kurulumu, işletmeye alma, kumandaların tanıtımı, cihaz kontrolü, çalışma parametreleri gibi  konular da işlendi. Sektöre HVAC konusunda yeni uzmanlar kazandırmak ve yetkili servislerin bilgi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla düzenlenen bu eğitimlerde katılımcılar, hem teorik hem de pratik bilgiler ile donatıldı. Eğitim sonunda, katılımcılardan servis faaliyetleri ve eğitim konusunda görüşleri alındı ve eğitimleri başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verildi. Devreye alma, arıza tespiti, bakım-onarım konulu oturumlarla teknik yetkinlikleri artan servisler; Hitachi ve York klimaların satış sonrası konularında son tüketiciye donanımlı hizmet verebilecek.

Eğitimlere Johnson Controls  Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Önder Ersoy, Garanti ve Yedek parça yöneticisi Abidin Basan, Bölge Süpervizörleri ve Türkiye Hazar Bölgesi Operasyon Müdürü Mert Alcı da katıldı. Servislerin tam yetkili olarak Hitachi’yi temsil edebilmesinde verilen eğitimlerin önemini vurgulayan Önder Ersoy: “Satış sonrası hizmetlerde müşteri memnuniyetinin sağlanması ve servis organizasyonunun üst düzeyde yapılanması için servis eğitimlerine çok önem veriyoruz. Verdiğimiz  periyodik eğitimlerle servislerin bilgilerini ve uzmanlıklarını güncel tutmayı hedefliyoruz. Bilgilerin güncel kalması ve sahada görülen eksikliklerin giderilmesi için her yıl farklı  dönemlerde verdiğimiz eğitimlerde Hitachi ürünlerini satın alan müşterilerimizin, montaj aşamasından, cihazın kullanım ömrünü doldurmasına kadar, güvenle hizmet almalarını sağlıyoruz.” dedi.

Johnson Controls’ün Hitachi ile ortaklığından sonra yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Mert Alcı ise “Her geçen gün büyüyen ve gelişen bayi-servis organizasyonumuz ile Johnson Controls Hitachi olarak büyük bir dönüşüm gerçekleştirdik. Müşterilerimize bir taraftan dünyanın en yenilikçi ve inovatif ürünlerini sunarken diğer taraftan satış sonrası hizmetler alanındaki uzun yıllara dayalı uzmanlığımızla hizmet etmeye devam ediyoruz’’ şeklinde bilgi verdi. Johnson Controls Hitachi, Türkiye’deki servis eğitimlerini önümüzdeki dönemlerde de devam ettirmeyi planlıyor.