Header Reklam
Header Reklam

İzocam, “Dışarıda Bırak” Reklam Filmi ile Kristal Elma Ödülünü Aldı

05 Aralık 2023
İzocam, “Dışarıda Bırak” Reklam Filmi ile Kristal Elma Ödülünü Aldı

Ünlü sloganı “Sağolasın İzocam” ile yıllardır kamuoyuna yalıtımın önemini anlatan İzocam, şimdi de “Dışarıda Bırak” reklam filmi ile gündeme oturdu. Lider firma, “sokağın gürültüsünü de sıcağı da soğuğu da dışarıda bırak” mesajını verdiği yeni reklam filmi ile 35’inci Kristal Elma Yarışması’nın kazananları arasında yer aldı.

Reklam ve pazarlama dünyasında yaratıcılığı ödüllendiren yarışma Kristal Elma, Reklamcılar Derneği ev sahipliğinde 28 Kasım Salı günü Volkswagen Arena’da gerçekleşti. Gecede Cumhuriyet’in 100’üncü Yılı Özel Ödülleri ile birlikte 113 Kristal Elma ödülü sahipleriyle buluştu. Yalıtım sektörünün lider markası İzocam, “Dışarıda Bırak” reklam filmi ile 35’inci Kristal Elma Yarışması’nın kazananları arasında yer aldı. İzocam’ın büyük beğeni toplayan “Dışarıda Bırak” reklam filmi; Ev, Konut, Mobilya, Dekorasyon ve Yapı Malzemeleri Kategorisi’nin, TV ve Sinema Dalında Kristal Elma ile ödüllendirildi. Ödülü İzocam adına Pazarlama Direktörü Zahide Türkan Subaşı, Kurumsal İletişim Yöneticisi Gül Güvener ve Pazarlama İletişimi Sorumlusu Güniz Sancar birlikte aldı. 

Ünlü sloganı “Sağolasın İzocam” ile yıllardır kamuoyuna yalıtımın önemini anlatan lider firma İzocam, ödüllü reklam filminde “sokağın gürültüsünü de sıcağı da soğuğu da dışarıda bırak” mesajını veriyor. Türkiye'de yalıtım sanayinin kurucusu olan İzocam, soğuğu, sıcağı ve gürültüyü dışarıda bırakan geniş ürün yelpazesi ile 58 yıldır yalıtım sektörüne liderlik ediyor. Zeminden, cephe ve çatıya, duvar ve döşemeden tesisata kadar her uygulama alanı için nitelikli yalıtım malzemeleri üreten İzocam, yaşam alanlarımızı soğuğun olumsuz etkilerinin yanı sıra sıcak ve gürültüden de koruyarak izole ediyor. İzocam ürünleri sayesinde, soğuk kış günlerinde ısınma maliyeti minimuma indirilirken, bunaltıcı yaz aylarında da klima kullanımından kaynaklı enerji sarfiyatından tasarruf ediliyor. Öyle ki, binalarda tüketilen enerjinin yüzde 80’i ısıtma ve soğutma amaçlı tüketiliyor ve sadece yönetmeliklere uygun yapılan yalıtım ile bir bina, yalıtımsız bir binaya göre yüzde 60’ın üzerinde enerji tasarrufu sağlıyor. Hatta günümüzde neredeyse sıfır enerjili binalar (nSEB) konsepti ile binalarda kullanılan enerjinin yüzde 90’a kadar azaltılabilmesi mümkün oluyor.