Header Reklam
Header Reklam

İzocam, Çalışan Deneyim Yolculuğunda Mükemmeli Hedefliyor

20 Temmuz 2023 Dergi: Ağustos-2023
İzocam, Çalışan Deneyim Yolculuğunda Mükemmeli Hedefliyor

Türkiye yalıtım sektörünün lider markası İzocam, 2018 yılından bu yana sahip olduğu Top Employer sertifikası ile Türkiye’nin “en iyi işveren markaları” arasında yer alıyor. Her yıl ortalama 700 kişiye istihdam sağlayan İzocam, çalışanlarına mükemmel bir çalışan deneyim yolculuğu kazandırmayı hedefliyor.

Ülkemizin dünyaca ünlü yalıtım markası İzocam, enerji tasarrufu, çevreye dost üretim, doğayla bütünleşen ürünler, sağlıklı bireyler yaklaşımıyla 58 yıldır Türkiye yalıtım sektörüne liderlik ediyor. 2018 yılından bu yana sahip olduğu Top Employer sertifikası ile de Türkiye’nin “en iyi işveren markaları” arasında yerini alan şirket, çalışan deneyim yolculuğunda mükemmeli hedefliyor.

Tüm yalıtım ürünlerinde sahip oldukları %23 pazar payı ile sektör lideri olduklarını belirten İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, uzun yılların deneyim ve tecrübesi ile elde ettikleri başarılar sayesinde ISO ilk 500’de daima yer aldıklarını söyledi. 2015 Brand Finance Raporu’na göre Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında gösterildiklerini de kaydeden Savcı, bu başarılarında teknolojiye ve AR-GE’ye olduğu kadar çalışanlarına yaptıkları yatırımların da etkili olduğunu vurguladı. 2018 yılından bu yana sahip oldukları Top Employer sertifikası ile Türkiye’nin “en iyi işveren markaları” arasında yer aldıklarını açıklayan Murat Savcı, “İzocam olarak güçlü bir işveren markası olmayı ve çalışanlarımıza mükemmel bir çalışan deneyim yolculuğu kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu stratejiyi oluştururken İzocam’ın varoluş amacından ilham alıyoruz. Bu amaç dünyada enerji verimliliği, sürdürülebilirlik ve konforu yalıtım çözümleri ile sunarak, bugüne ve geleceğe hizmet etmektir. Bu doğrultuda çağın gerekliliklerine uygun ve yeni neslin ihtiyaçlarını karşılayan çözümler tasarlayıp geliştirmeye de devam ediyoruz. Yeniliklere açık, çevreye ve insana duyarlı bir firma olarak, güçlü işveren markası stratejimizin temelinde; varoluş amaçlarımız, ilke ve değerlerimiz ile kurumsal tutumlarımız yer almaktadır. 

Güçlü ve sağlam temellere dayalı köklü bir şirket olarak geliştirdiğimiz İzocam Tutumları, tüm çalışma kadrolarımız için kılavuz niteliği taşımaktadır. ‘Müşteriye yakın olmak’, ‘çevik olmak’, ‘yenilikçi olmak’, ‘girişimci gibi davranmak’, ‘açık ve kapsayıcı bir kültür oluşturmak’ şeklinde tanımladığımız beş İzocam Tutumu, İnsan Kaynakları politikalarımız ile birlikte uygulama araçlarının tasarımında ve yürütülmesinde de bize yol göstermektedir” diye konuştu.

İnsan odaklı çalışma anlayışını benimseyen bir marka olarak her yıl ortalama 700 kişi istihdam ettiklerini de kaydeden İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İzocam oldukça donanımlı, teknik bilgisi yüksek, uzman ve tecrübeli bir kadroya sahip. Bu güçlü kadronun etkinliğini artırmak, daha çevik ve yenilikçi insan kaynağı yönetimi için insan kaynakları anlamında aralıksız yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Bir şirket başarılı olmak istiyorsa teknolojiye ve AR-GE’ye olduğu kadar çalışanlarına da yatırım yapmalıdır. Çalıştığı işyerini ikinci yuvası olarak gören, motivasyonu yüksek, eğitimlerle sürekli olarak kendini geliştiren, aynı hedef doğrultusunda koşan ve birlikten kuvvet doğacağı bilinciyle ekip olarak hareket eden çalışanlarının olması bir şirket için başarının en önemli anahtarıdır. Biz de bu doğrultuda, İzocam çatısı altında buluşan çalışanlarımıza her konuda destek olan yatırımlara azami önem veriyoruz.

Hedefimiz zaten güçlü olan şirketimizi olduğundan daha atik, daha dinamik, daha yenilikçi, daha müşteri odaklı ve yüzü pazara daha dönük hale getirmek... Çalışan deneyiminde ideal olan; çalışanı geleceğe hazırlayan, onun yolculuğunda ona koçluk yapan şirketlerin varlığı… Biz de İzocam olarak çalışanlarımıza amaç, değer ve kurumsal tutumlarımız doğrultusunda keyifli ve başarılı bir yolculuk sağlamayı hedefliyoruz.”


Etiketler