Header Reklam

İzocam Bayileri 16. Uluslararası Bayi Toplantısında Buluştu

05 Mayıs 2016 Dergi: Mayıs-2016

İzocam, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Bayi Toplantısı’nın 16.’sını, 3-6 Mart 2016 tarihleri arasında Antalya Belek’te Maxx Royal Otel’de gerçekleştirdi. Toplantıya yurtiçinden 114 ve 11 farklı ülkeden 15 olmak üzere toplam 129 bayi katıldı. İsrail, Bulgaristan, Kıbrıs, Lübnan, Makedonya, Azerbaycan, Mısır, Yunanistan, Ürdün, Kosova, Gürcistan, Fas ve Irak bayileri gelenekselleşen 16. Uluslararası Bayi Toplantısı’nda İzocam’ı yalnız bırakmadı. İzocam’ın 2015 yılı iş sonuçlarının, dünya ve Türkiye ekonomisinde gelişmelerin değerlendirildiği, 2016 hedeflerinin paylaşıldığı toplantının açılışını İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut gerçekleştirdi. Bulut’un açılış konuşmasının ardından, Saint Gobain Bölge Yönetim Direktörü François Xavier Moser, toplantının ana teması olan “Başarı Senin Elinde” mottosuna atıfta bulunarak, bayilerin daha da başarılı olmaları için İzocam’ın inovatif ürünlerini müşterilerine etkin bir şekilde tanıtmaları önerisinde bulundu.

İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut sunumunda, İzocam’ın başarılarını, küresel sorunlara karşı kendi bünyesinde yaptığı çalışmaları rakamlar ve araştırmalarla anlattı. Bulut, “İzocam 2015 yılında sürdürülebilirlik ilkelerine imza atarak, su yönetimi, enerji yönetimi ve verimliliği, iklim değişikliği, sorumlu üretim, işgücü ve istihdam, ürünler ve sistemleriyle toplumu sürdürülebilir bir geleceğe taşımayı taahhüt etti. 2015’te aldığımız ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri Belgesi, Camyünü ve Taşyünü için Çevresel Ürün Beyanları, karbon ayak izi beyanları, enerji ve enerji tüketimi kaynaklı sera gazı azaltım projeleri ve onaylanan sera gazı izleme planlarımızla bu taahhütü yerine getiriyoruz. 2016 yılındaki önemli hedeflerimizin arasında ISO 14064 Sera Gazı Yönetimi Onayı’nı almak yer alıyor” dedi.

İzocam Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem ise sunumunda 2015 yılını inşaat ve yalıtım sektörü açısından değerlendirdi. Öktem, 2015 yılının zor geçmesine rağmen, yalıtım sektörünün büyüme kaydettiğini ifade etti. Ayrıca ürünlerin pazar payları, satış sürecindeki yeni yaklaşımlar, şirketin son dönemde gerçekleştirdiği pazarlama ve kurumsal iletişim faaliyetleri hakkında da bayileri bilgilendirdi ve 2015 Bayi Memnuniyeti Anketi sonuçlarını açıkladı.

16. Uluslararası Bayi Toplantısı’nın konuk konuşmacısı ise davranış bilimleri uzmanı, senarist ve oyuncu Mehmet Auf oldu. Auf, “Başarının olmayan formülü” konulu söyleşisi ile büyük beğeni topladı. Toplantıda, İzocam 2016 etkinliğinde oluşan yakıt ve elektrik tüketiminden kaynaklanan 121,6 ton karbondioksit salınımı uluslararası standartlara uygun olarak hesaplanarak, yenilenebilir enerji projeleri desteklenerek karbon salınımı dengelendi.

4 Mart akşamı ise, Maxx Royal Otel gala yemeği ve ödül törenine ev sahipliği yaptı. 2015 yılında en yüksek ciroya ulaşan bayiler 8 farklı kategoride ödüllerini aldı. Bayilere plaketleri, İzocam Yönetim Kurulu Başkanı Samir Kasem, İzocam Genel Müdürü Arif Nuri Bulut, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem, Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doruk Özcan, Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nabi Akpınaroğlu tarafından verildi.