İZELTAŞ, Gedore’nin Türkiye Distribütörü Oldu

24 Oca 2018

İZELTAŞ, Gedore’nin Türkiye Distribütörü Oldu

Türkiye’nin ilk el aletleri üreticisi olan ve 2018 yılında 50. kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanan İZELTAŞ, 2017’nin son günlerinde dev bir atılım yaptı. Sektörde Avrupa’nın önemli aktörlerinden Alman firması Gedore ile distribütörlük anlaşması imzalandı. İZELTAŞ, Alman şirketin Türkiye’deki satış ağını yönetecek. Öte yandan Gedore bünyesinde Türkiye’deki tesislerde üretim yapan Altaş markası da İZELTAŞ A.Ş.’ye satıldı.

“İZELTAŞ bir dünya markasıdır”

Gedore’nin Remscheid’deki merkezinde gerçekleşen imza törenine İZELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Genel Müdür Haluk Akdemir, Gedore’nin Sahibi ve Grup Şirketleri Yöneticisi Karen Dowidat ile Genel Müdür Chris Metzler katıldı. Şirket yetkilileri, süreçte birçok firmanın talepte bulunduğunu ancak bu konuda İZELTAŞ’ın kendileri için en uygun tercih olduğunu belirtti. İZELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ise, “İZELTAŞ, 50 yıldır ürün çeşitliliği ve kalitesiyle yalnızca Türkiye’de değil dünyada adını duyurmuş önemli bir markadır. Bu anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Laboratuvar kuruldu

Yaklaşık 8 bin ürün çeşidi bulunan ve özellikle tork anahtarı çözümlerinde uzmanlaşan Gedore’nin ürünleri için İZELTAŞ’ta bir kalibrasyon laboratuvarı da kuruldu. Ürünlerin satışlarına ise kısa süre içerisinde başlanacak.Sektörle ilgili haber gönderin yayınlayalım.
Siz de 'nun bir parçası olun.
Haber gönder
Sektördeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız e-bültenimize abone olun.

sosyal medyada takip edin: