Header Reklam
Header Reklam

Benim Dünyamda Sesler Uluslararası Resim Yarışmasının Birincisi Türkiye’den

09 Kasım 2021 Dergi: Kasım-2021
Benim Dünyamda Sesler Uluslararası Resim Yarışmasının Birincisi Türkiye’den

Ulusal koordinatörlüğünü Türk Akustik Derneği’nin üstlendiği Benim Dünyamda Sesler Uluslararası Resim Yarışmasında uluslararası birinciliği Final Okulları Çekmeköy Kampüsü 8. sınıf öğrencisi Nesli Ergün kazandı.

Uluslararası Ses Yılı 2020-2021 kapsamında dünyanın her yerinden ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için düzenlenen uluslararası yarışmada ilkokul ve ortaokul öğrencilerinden, IYS2020’nin “Toplum ve Dünya için Sesin Önemi” sloganından ve “Dünyanın Sesi” şarkısının melodisi ve sözlerinden esinlenerek, “Benim Dünyamda Sesler” teması ile resim yapmaları istendi. Yarışmanın ulusal koordinatörlüğünü Türk Akustik Derneği üstlendi. 

iys-2020-2021-benim-dunyamda-sesler-uluslararasi-resim-yarismasi-odul-toreniTürkiye’nin farklı şehirlerinden birçok öğrencinin katıldığı yarışmada ulusal alanda Ege Ergün (1.’lik), Nesli Ergün (2.’lik) ve Neslihan Lilya Kara (3.’lük) dereceye girerek, çalışmaları ulusal temsilcimiz olarak uluslararası yarışmada değerlendirilmek üzere uluslararası Yürütme Komitesine gönderildi. 16 ülkenin katıldığı 650’den fazla eserin değerlendirildiği resim kategorisinde uluslararası birinciliği Türkiye temsilcisi Final Okulları Çekmeköy Kampüsü 8. Sınıf öğrencisi Nesli Ergün kazandı.

Ulusal kategoride dereceye giren öğrencilerin ödül töreni 22 Ekim 2021 tarihinde Tübitak UME’de düzenlendi ve öğrenciler, Tübitak UME’nin akustik laboratuvarlarını gezme fırsatı buldu.

Türk Akustik Derneği yaptığı açıklamada, “Düzenlenen yarışmanın ulusal koordinatörü olarak bu etkinliğin bir parçası olmaktan çok mutluyuz. Nesli Ergün’e ve bu yarışmaya katılmaya teşvik eden öğretmeni Nihal Tokyürek’e ve ebeveynlerine özen ve emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Türk Akustik Derneği olarak tüm katılımcılarımıza teşekkür eder, Nesli Ergün’ü de gönülden tebrik ederiz” ifadelerine yer verdi.