Header Reklam
Header Reklam

ISO, Mitsubishi Electric’in Manisa Fabrikasının Yüksek Kalitesini Onayladı

14 Temmuz 2020 Dergi: Ağustos-2020
ISO, Mitsubishi Electric’in Manisa Fabrikasının Yüksek Kalitesini Onayladı

Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş. Uluslararası Standartlar Teşkilatı (ISO) 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi sertifikası aldı. Mitsubishi Electric 2017 yılında faaliyete geçen Manisa fabrikasında yüksek teknolojili ve çevreye dost ev tipi klimalar üretiyor.

Ev tipi klimaların geliştirilmesi ve üretimi için Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş., ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi sertifikası aldı. Sertifika, şirket adına şirketin başkanına takdim edildi. 

ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi; işletmelerin hedeflerini, prosedürlerini ve planlarını belirlemelerini ve risk analizi yapmalarını sağlayarak müşteri odaklı ve disiplinli bir organizasyon yaratmalarını sağlıyor.

Ev tipi klima alanında üretim üssü 
Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş., Mitsubishi Electric’in Avrupa’daki ilk ev tipi klima fabrikası olma özelliğini taşıyor. Bu yatırım, Mitsubishi Electric Corporation için gelişme ve büyüme potansiyeline inandığı Türkiye’yi ev tipi klima alanında önemli bir üretim üssü haline getiriyor.

Dijital fabrikada yüksek teknolojili çevreye dost üretim
Mitsubishi Electric’in Sanayi 4.0’a yanıtı olan e-F@ctory konseptiyle tasarlanan dijital klima fabrikasında, yüksek teknolojili çevreye dost ürünler üretiliyor. Yaklaşık 406,2 milyon TL sermayeyle kurulan fabrika, 60 bin metrekarelik alan üzerinde yer alıyor.