Header Reklam
Header Reklam

İSKİD’ten Isı Pompası Teknolojileri, Proje Tasarımı ve Uygulama Örnekleri Konulu Panel

06 Haziran 2023 Dergi: Haziran-2023
İSKİD’ten Isı Pompası Teknolojileri, Proje Tasarımı ve Uygulama Örnekleri Konulu Panel

Temiz enerji sektörüne ev sahipliği yapan “WENERGY EXPO 2023 TEMİZ ENERJİ TEKNOLOJİLERİ FUARI”ında İSKİD, fuarın kongre bölümünde, “Isı Pompası Teknolojileri, Proje Tasarımı ve Uygulama Örnekleri” başlıklı panel düzenledi. Moderatörlüğünü İSKİD Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Yay’ın yaptığı 10 Mayıs 2023 Çarşamba tarihinde düzenlenen “Isı Pompası Teknolojileri, Proje Tasarımı ve Uygulama Örnekleri”  panelinde  İSKİD Isı Pompası Komisyonu Üyesi Arslan Çağlayan Gürel - Isı Pompası Nedir, Sınıflandırılması, Faydaları, Avrupa ve Türkiye Isı Pompası Pazarı, Avrupa’daki Teşvikler Hava Kaynaklı Isı Pompaları Uygulama Örnekleri Ve Tesisatta Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar, İSKİD Isı Pompası Komisyonu Başkan Yardımcısı Pınar Gürler - Su ve Toprak Kaynaklı Isı Pompaları ve Uygulama Detayları ve GMD Moskay Mühendislik’ten Serhan Mumcu- Binalarda Isı Pompası Proje Tasarımı ve Uygulama Örnekleri konusunda sunumlarını katılımcılarla paylaştılar.


Temiz enerji sektörüne yönelik olarak gerçekleşen fuarda başta rüzgâr, güneş, hidrojen, biyokütle ve jeotermal olmak üzere yenilenebilir enerjinin tüm alt başlıkları, kojenerasyon, çevre teknolojileri, enerji verimliliği, enerji lojistiği, dijitalizasyon, enerji depolama, elektrikli araç ve şarj teknolojileri, akıllı şebeke ve akıllı altyapı, enerjide siber güvenlik konularında son teknolojiler, en yeni ürün ve hizmetler sergilendi. 


İSKİD, Isı pompaları ve teknolojileri konusuna ağırlık vermek ve etkili çalışmalar yürütmek için 2018 yılında Isı Pompası Komisyonunu kurdu. İSKİD Isı Pompası Komisyonu vasıtası ile teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek üyeler, sektör temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları ile yoğun bilgi paylaşımında bulunuyor. Çevre Dostu Isı Pompaları ve Teknolojileri konusunda sektörü ve kamuoyunu bilgilendirmek ve güncel gelişmeleri paylaşmak amacıyla webinarlar organize ediyor. 
İSKİD Isı Pompaları ve Teknolojileri konulu webinar videolarına İSKİD’in youtube sayfası üzerinden ulaşılabilir.