Header Reklam
Header Reklam

İSKİD Organizasyonlarına, Yerli ve Yabancı Sektör Temsilcileri Yoğun İlgi Gösterdi

09 Ekim 2019 Dergi: Ekim-2019
İSKİD Organizasyonlarına, Yerli ve Yabancı Sektör Temsilcileri Yoğun İlgi Gösterdi

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2-5 Ekim tarihlerinde gerçekleşen ISK-SODEX İstanbul 2019 Fuarı’nda, İSKİD tarafından organize edilen yabancı dernek temsilcileri ile ikili görüşmeler, İSKİD Akşam Yemeği ve İSKİD Global Endüstri Resepsiyonu, yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin yoğun ilgisi ile gerçekleşti. 

Klima ve havalandırma sistemlerinden yalıtım elemanlarına, tesisat ve ekipmanlarından, ısıtma ve soğutma sistemlerine kadar tüm iklimlendirme sektörünü İstanbul’da bir araya getiren ISK-SODEX’te İSKİD, Eurovent Derneği ile paylaştığı standında yerli ve yabancı sektör temsilcilerini ağırladı. Fuarın birinci ve ikinci günü olan 2 ve 3 Ekim tarihlerinde TÜYAP Burgaz Salonu’nda İSKİD, 10 farklı ülkeden 13 dernekle (AFEC-İspanya, AIACRA-Hindistan, EUROVENT ASSOCIATION Avrupa, ECC Avrupa, ABOK Rusya, CAR Çin, EFRIARC Portekiz, BSRIA İngiltere, VDMA/FV ALT Almanya, POLISH VENTILATION ASSOCIATION Polonya, RATA Hindistan, ISHRAE Hindistan, ACAIRE Kolombiya) tüm gün süren ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmelerde eğitim, yatırım, ar-ge çalışmaları, gelecek vizyonu oluşturulması ve ortak aksiyon alınmasına yönelik karşılıklı görüş alışverişi yapıldı. Görüşmeler sonrasında yabancı dernek temsilcilerine İstanbul’un tarihi binalarının gravürlerinden oluşan porselen tabaklar hediye edildi. İlk gün gerçekleşen ikili görüşmelerden sonra yabancı dernek temsilcileri, İSKİD yönetimi ve İSKİD Üyesi Boreas, Daikin, Danfoss, Güven Soğutma, Karyer, Refkar gibi sponsor firma temsilcilerinin katıldığı yemekli tekne turu organizasyonu düzenlendi. Fuarın ikinci günü olan 3 Ekim tarihinde TÜYAP Marmara Salonu’nda İSKİD üyesi firma temsilcileri, yabancı dernek temsilcileri ve sektörel basından 150’den fazla kişinin katıldığı gelenekselleşen İSKİD Global Endüstri Resepsiyonu yapıldı. Resepsiyonda katılımcılara hoş geldiniz konuşması yapan İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy, ISK SODEX İstanbul 2019 Fuarı’nın yurtdışından gelen yabancı dernek temsilcileri, URGE kapsamında 30 farklı ülkeden gelen alım heyetleri ve birçok yabancı katılımcı ile bu yıl çok daha fazla global bir fuar olma özelliği kazandığını, iklimlendirme sektörünün ülke ekonomisine ve büyümeye büyük katkı veren üretim alanlarından biri olduğunu söyledi. Bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde yoğun çaba sarf eden Hannover Messe Sodeks Fuarcılık’a teşekkür eden Atasoy, fuara katılan tüm firmaların verimli bir fuar geçirmelerini dileyerek konuşmasını sonlandırdı. Resepsiyonda katılımcılar canlı trio müzik eşliğinde yoğun fuar gününün ardından keyifli bir zaman geçirme imkanı buldular.
Dünya genelinde 35 ülkeden 1000’in üzerinde katılımcı firmaya İstanbul’da ev sahipliği fuar, AB ülkeleri başta olmak üzere Asya, Afrika ve Güney Amerika kıtasından satın alma heyetlerini yeni ticari işbirlikleri için Türkiye’deki üreticilerle buluşturdu.