Header Reklam
Header Reklam

İSKİD, 15. Dönem Mali Genel Kurulu Yapıldı

23 Şubat 2022
İSKİD, 15. Dönem Mali Genel Kurulu Yapıldı

İSKİD 15. Dönem Yönetim ve Denetleme Kurulu Faaliyetlerinin görüşüldüğü Mali Genel Kurul, 22 Şubat Salı günü RadissonBlu Otel Şişli’de üye firma temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti. Başkanlığını Form firması’ndan Tunç Korun, başkan yardımcılığını Friterm firmasın’dan Atiye Yavuz ve yazmanlık görevini Arçelik-LG firması’ndan Ali Saim Bozbağ’ın yürüttüğü Divan Kurulu, toplantıyı yönetti.
Mali Genel Kurulda, 15. Dönem Yönetim Kurulu ve İSKİD komisyonlarının 2021-2022 faaliyetlerini İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar Didonyan, dernek mali tablolarını Sayman Süleyman Kavas yaptıkları sunumlarla temsilcilerle paylaştı, yönetim kurulu ve denetleme kurulu ayrı ayrı ibra edildiler.

“İSKİD 30 yıldır sektöre Değer Katıyor”

İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar Didonyan’ın yönetim kurulu adına gerçekleştirdiği “hoş geldiniz” açılış konuşması ile başlayan İSKİD Olağan Mali Genel Kurulu’nda Didonyan, “Covid-19 nedeniyle yüz yüze iletişimin sınırlı olduğu son yıllarda özellikle bu vesile ile bir araya gelebilmek çok değerli. Bu sebeple katılımınızdan dolayı tekrar teşekkür ederiz.” dedi. 
2022 yılının İSKİD’in otuzuncu kuruluşuna denk geldiği için özel bir yıl olduğunun altını çizen Ayk Serdar Didonyan, “İSKİD Değer Katar temasıyla yıl boyunca üyelerin de dahil olacağı  sürpriz etkinliklerle İSKİD’in 30. yılını kutlayacağız. Bu yıla özel olarak tüm basılı ve dijital ortamlarda kullanılacak yeni bir 30. yıl logosu hazırlandı. Yine bu kapsamda İSKİD üyelerine yönelttiğimiz “Üyelerimizin Gözünden Birkaç Kelimeyle İSKİD” sorusuna verdikleri kısa cevaplar ile sosyal medyada yayınlanacak dinamik bir video içeriği hazırlandı.” açıklamasının ardından video içeriği barko vizyonda üyeler tarafından ilgi ile izlendi.

“KOBİ’leşmek yerine güçlerimizi birleştirerek kurumsallaşmalıyız”

2021’in tüm ekonomik ve politik zorlu koşullarına rağmen iklimlendirme ve havalandırma sektörünün ihracatını arttırarak 6.2 milyar dolara çıkardığını, 2022 yılı hefinin 7,0 milyar dolar olduğu ve orta vadede ihracatın 10 milyar dolar seviyelerini zorlayacak büyük bir potansiyeli olduğunu konuşmasında belirten İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar Didonyan, “ Bu kapsamda biz firmalara düşen ana görev bölünüp parçalanmak yerine, birleşip büyüyerek kurumsallaşmak, güçlerimizi birleştirerek global firmalara dönüşmek olmalıdır. Üzülerek izlediğimiz ve giderek artan KOBİ’leşmenin güçlü global oyuncular çıkaramayacağı, sektörümüze de itici bir güç olarak 10 Milyar Dolar ihracat hedefine ulaştırmayacağı aşikardır. Umarım kısa zamanda sektör oyuncuları bu hatalarından döner ve mikro küçük işletmeler yerine büyük işletmelerin doğacağı İş Etik İlkelerini benimseyebilirler.” dedi.
Bahar ve yaz aylarında yoğunlaşacak iletişim faaliyetleri ile sektörün gündeminde daha yoğun konuşulacak 25-28 Ekim Eurovent Summit Antalya etkinliğine de konuşmasında yer veren Didonyan, “HVAC&R sektörünün bu önemli etkinliğinde İSKİD, yerel organizasyon ortağı olarak yoğun destek verecektir. Eurovent Summit Antalya’da yeni teknolojiler, trendler ve küresel olarak yaşanan pazar zorlukları hakkında bilgi edinme fırsatına sahip olmak için, Avrupalı sektör temsilcileri üç gün boyunca Antalya’da bir araya gelecek. Sektörümüz için çok verimli ve başarılı bir organizasyon geçireceğimize inanıyoruz. Bu vesileyle tüm meslektaşlarımızı bu etkinliği takip etmeye davet ediyoruz” dedi.
Toplantı sonunda İSKİD Faaliyetleri hakkında dilek ve temennilerin alındığı bölümde söz alan üyeler, İSKİD faaliyetlerine gelecekte yön verecek önerilerde bulundular. Mali Genel Kurul, İSKİD üye firma temsilcilerinin katıldığı resepsiyon ile son buldu.