Header Reklam
Header Reklam

ISK-Sodex İstanbul Fuarı’nın Sonuç Raporu Yayınlandı

22 Kasım 2023 Dergi: Aralık-2023
ISK-Sodex İstanbul Fuarı’nın Sonuç Raporu Yayınlandı

İki yılda bir iklimlendirme sektörünün tüm dünyadan temsilcilerini tek çatı altında buluşturan ve zemin hazırladığı iş birlikleriyle sektörün büyüme ivmesine önemli katkı sunan ISK-SODEX sonuç raporu yayınlandı. İstanbul Fuar Merkezi'nde çevre dostu, enerji geri kazanımlı ve yüksek verimli sürdürülebilir ürünlerin öne çıktığı ISK-SODEX, 114 ülkeden 89.694 ziyaretçiyi 749 katılımcıyla buluşturdu.

İklimlendirme sektörünün Avrasya'daki lider fuarı ISK-SODEX'in sonuç raporunun verilerine göre, yüzde 94 oranında ziyaretçi, yüzde 80 oranında ise katılımcı memnuniyetine sahip. Çin, Almanya, İtalya, Hindistan ve İran yurt dışı katılımcı firmaların başında gelirken, toplam ziyaretçilerin yüzde 15’ini oluşturan yabancı ziyaretçiler; ağırlık olarak İtalya, Irak, Mısır, Özbekistan ve Romanya olarak karşımıza çıkıyor. 

ISK-SODEX İstanbul Fuarı’nın ziyaretçi profilini ağırlıklı olarak firmaların yönetim kadroları, makine mühendisleri, satış ve satın alma departmanlarındaki kişiler ile mekanik teknisyenler oluşturdu. Fuarda en çok ilgiyi ise ısıtma, iklimlendirme, havalandırma, soğutma, pompa ve vana ürün grupları gördü.