Header Reklam

İSİB, Info Standı ile Aquatherm Kiev Fuarı’ndaydı

28 Mayıs 2021 Dergi: Haziran-2021
İSİB, Info Standı ile Aquatherm Kiev Fuarı’ndaydı

Aquatherm Kiev Fuarı 18-20 Mayıs 2021 tarihleri arasında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleştirildi. İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (İSİB) Info Stant ile iştirak ettiği fuara, Türkiye’den 8 firma katılım sağladı.  

İSİB standı Türkiye’den katılımcıların aktif olarak kullandığı görüşmelerini ve toplantılarını gerçekleştirdiği bir yer olarak faaliyet gösterdi. İSİB tarafından geliştirilen arama modülünün de ilk yurtdışı lansmanı burada gerçekleştirildi. Fuar esnasında Ukrayna Soğutma Derneği ile bir toplantı yapıldı. Ülke toplam pazarının %50’sine hitap eden derneğin temsilcileri, Türkiye ile işbirliği olanakları için sektör temsilcileri ile daha sık görüşme yapmak istediklerini ifade ettiler. 

Pandemi süresinde dahi ertelenmeden yapılan Aquatherm Kiev Fuarı, Isıtma sistemleri (kazan, brülör, kombi, radyatör ve ekipmanları), Tesisat sistemleri (vana, pompa, plastik borular, fittings, musluklar), Havalandırma ve Klima Sistemleri,  Havuz sistemleri ile ilgili Ukrayna’nın en büyük fuarı konumunda. Bu yıl fuara 17 farklı ülkeden toplam 327 firma katılırken toplam ziyaretçi sayısı 22 bin 642 oldu. Slider Altına