Header Reklam

İSİB’in İlk Sanal Heyet Organizasyonu Kazakistan’a Yapılıyor

01 Eylül 2020 Dergi: Eylül-2020
İSİB’in İlk Sanal Heyet Organizasyonu Kazakistan’a Yapılıyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 15-16 Eylül 2020 tarihlerinde Kazakistan’a ilk sanal heyet organizasyonunu düzenliyor. 

İklimlendirme sanayi özelinde bir ilk olacak sanal heyet organizasyonuna Türkiye’den 22 firma katılacak. Yoğun başvurunun olduğu sanal heyet organizasyonuna katılan firmalar ısıtma, soğutma, havalandırma, klima, tesisat ve yalıtım malzemeleri ürün grupları ile heyete iştirak edecek.  

Kazakistan Sanal Heyet Organizasyonu, 14 Eylül 2020 tarihinde Ticaret Müşaviri Selçuk Oktay, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal ve heyet katılımcısı firmaların temsilcilerinin katılacağı bir bilgilendirme toplantısı ile başlayacak. 15 ve 16 Eylül 2020 tarihlerinde ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği toplantılar 40'ar dakika olarak planlanıyor. Zoom programı üzerinden yapılacak görüşmelerde her bir firmanın minimum 8 ilâ 10 iş görüşmesi gerçekleştirmesi hedefleniyor. 

isib-yonetim-kurulu-baskani-mehmet-sanalAğustos 2020 tarihi itibarıyla yaklaşık 2,68 milyar Amerikan Doları ihracat büyüklüğüne ulaşan Türk iklimlendirme sanayisinin hız kesmeden çalıştığını ve ihracata devam ettiğini ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, pandemi ile beraber ihracatçılarımız için zorunlu ara verdiğimiz yurtdışı toplantı organizasyonlarını sanal ortamda ilerletmeye başladıklarını ifade etti. Şanal, Kazakistan sanal heyet organizasyonunun İSİB adına bir ilk olduğunu belirterek şunları ifade etti: “İSİB olarak Kazakistan sanal heyet toplantımızın verimli ve sonuç odaklı geçmesi için tüm Yönetim Kurulu ve çalışma arkadaşlarımızla titiz bir çalışma yaptık. Öncelikle ikili iş görüşmelerine katılımın maksimum düzeyde olması için Türk firmalarının talep ettiği sektörlerden bütün firmaları davet ettik. Kazakistan'da yerleşik iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren her türlü kurum ve kuruluşla iletişimde kalarak heyetimizin duyurularının yapılmasını sağlıyoruz. Bunlara ek olarak sosyal medyada, yazılı basında ve radyolarda tanıtım faaliyetleri yapıyoruz. Firmalarımız için görüşmelerin ihracata dönmesi amacıyla toplantılar ardından da firmalarımıza desteğe devam edeceğiz. İSİB olarak Kazakistan sanal heyeti organizasyonu ardından hızlı bir şekilde 2020 sonuna kadar 3 sanal heyet daha yapmayı planlıyoruz. Ülke seçiminde iklimlendirme sektöründe belirli bir seviyede ithalatı olan fakat ülkemizin payının düşük olduğu ülkeleri seçmeye çalışıyoruz.”Slider Altına