Header Reklam
Header Reklam

İSİB’in İkinci Sanal Heyet Organizasyonu Katar’a Yapılıyor

04 Ekim 2020
İSİB’in İkinci Sanal Heyet Organizasyonu Katar’a Yapılıyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) ikinci sanal heyet organizasyonunu 05-08 Ekim 2020 tarihleri arasında Katar’a düzenliyor.
Katar Sanal Heyet organizasyonuna Türkiye’den 18 firma katılacak. Sanal heyet organizasyonuna katılan firmalar ısıtma, soğutma, havalandırma ve klima ürün grupları ile heyete iştirak edecek. 
Katar Sanal Heyet Organizasyonu, 05 Ekim 2020 tarihinde Doha Ticaret Müşaviri Yasemin Ürkmez Aydın, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, İSİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Katar Sanal Heyet Başkanı Levent Aydın ile heyet katılımcısı firmaların temsilcilerinin katılacağı bir bilgilendirme toplantısı ile başlayacak. 06-07 ve 08 Ekim 2020 tarihlerinde ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği toplantılar 40'ar dakika olarak planlanıyor. Zoom programı üzerinden yapılacak görüşmelerde her bir firmaların minimum 8 ilâ 10 iş görüşmesi gerçekleştirmesi hedefleniyor.
Kazakistan ile başlayan sanal heyet organizasyonlarının ihracatçılarımız için Katar ile daha da ivmeleneceğini ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, şunları ifade etti: “İSİB olarak geçen ay yaptığımız Kazakistan sanal heyet toplantımızın sonuç odaklı ve çok verimli geçti. Üye firmalarımız ihracata dönüşecek birçok bağlantı gerçekleştirdi. Şimdi sıra Katar’da. Her sene yaklaşık 1,4 milyar dolar iklimlendirme sektörü ithalatı yapan Katar, Türkiye için çok önemli bir pazar. Ekonomik ve siyasi yönden çok yakın olduğumuz Katar, pandemi sonrası futbolda Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak. Bu doğrultuda ciddi yatırımları söz konusu. Biz de Türk İklimlendirme Sanayicileri olarak bu yatırımların adresi olmak istiyoruz. Tesisat ve havalandırma ürünleri başta olmak üzere tüm ürün gamlarında pazar payımızı artırmak istiyoruz. Katar sanal heyet organizasyonu ile zaten iyi olan ilişkilerimizi bir üst seviye çıkarmayı amaçlıyoruz. İkili iş görüşmelerine katılımın maksimum düzeyde olması için Türk firmalarının talep ettiği sektörlerden bütün firmaları davet ettik. Önemli gördüğümüz firmaları yerinde ziyaret ederek organizasyonumuza davet ediyoruz. Dijital medya, yazılı basın ve diğer tanıtım mecralarında reklam faaliyetleri yürütüyoruz. Firmalarımız için görüşmelerin ihracata dönmesi amacıyla toplantılar ardından da firmalarımıza desteğe devam edeceğiz.”