Header Reklam
Header Reklam

ISH Digital 2021: Enerji Devrimi için Özgün Çözümler Sunuldu

27 Mart 2021
ISH Digital 2021: Enerji Devrimi için Özgün Çözümler Sunuldu

Yeşil Anlaşma’nın (Green Deal) siyasi ve ekonomik önemi, hayat veren hava veya banyodaki hijyen trendi, dünyanın önde gelen HVAC+Water ticaret fuarı ISH'nin ilk dijital versiyonunda sosyal temalara ışık tuttu. ISH Digital 2021'de toplam 373 şirket yenilikçi ürünlerini sergiledi.

22 Mart'ta ISH dijital 2021'in resmi başlangıcında bile seçilen temaların önemi açıkça görülüyordu: Almanya'nın Federal Ekonomik İşler ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, iklim politikasının en önemli zorluklarını tartıştı ve özellikle büyük önemini vurguladı Avrupa Yeşil Anlaşması da bunlardan biri. Hesse Eyaleti Bakanı Volker Bouffier ve Frankfurt am Main Şehri Ekonomik İşler Dairesi Başkanı Markus Frank da sürdürülebilir çözümlerin ve teknolojilerin öneminin altını çizdi. 
Yeşil Anlaşma, iklim hedeflerine ulaşmada belirleyici bir katkı sağlayan ısıtma çözümleri ve sistemlerin sunumlarıyla ISH Digital 2021'in Enerji bölümünde önemli geleceğe yönelik temalardan biriydi. Isıtma pazarındaki mevcut siyasi çerçeve ISH Teknoloji ve Enerji Forumu'nda ayrıntılı olarak tartışıldı. Bir diğer önemli konu, devam eden korona salgınının arka planına karşı havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinin hayati katkısıydı. Bu konular, Klima Forumu'nda da ele alındı. Finansman programları ve bina düzenlemeleri hakkında en güncel bilgileri sunan Yapı Forumu'na da büyük ilgi gösterildi.

Bu yıl içme suyu hijyenine ve banyo hijyenine yönelik artan trende odaklanıldığı Su bölümü de son derece popüler oldu. Böylece kir ve bakterilere dayanıklı yüzeyler, temassız çalışma ve hijyenik elektronik bideler, sanitasyon endüstrisinin artan hijyen beklentilerine akıllı çözümlerle nasıl tepki verdiğini gösterdi. Frankfurt Fuar ve Sergi Merkezi'nin 'Forum' binasında fiziksel bir enstalasyon şeklini alan ve 'Inside I' sloganı altında üç banyo-tasarım trendini sunan Pop Up My Bathroom sergisindeki tartışmalar özellikle popülerdi. Ana temalar; Akıllı Banyo, Yaşayan Banyo ve Yeşil Banyo oldu.
Tüm katılımcılar - ziyaretçiler, katılımcılar ve konuşmacılar - ISH Digital 2021'e olumlu puan verdi. Messe Frankfurt Başkanı ve CEO'su Wolfgang Marzin, ISH Digital’den son derece memnun olduğunu söyledi: “Doğal olarak, dijital bir etkinlik, fiziksel bir ISH'nin gücünü sunamaz. Zaten, ISH Digital'in bunu yapması gerektiğini asla düşünmedik. Yüksek kaliteli bir ağ platformu başlatmak ve sektörün en önemli temalarını yoğun bir şekilde gündeme getirmek, tanımlamak istedik. Bence bunu başardık ve Messe Frankfurt, ISH'nin ilk dijital versiyonu ile Almanya ve Avrupa için bir ölçüt oluşturmayı başardı."

ISH kullanıcıları da etkinliğe olumlu bir puan verdiler: “Hepimiz ISH Digital 2021'den fazlasıyla memnunuz. Temalarımız uluslararası bir yankı yarattı. Dijital bir fuarın, fiziksel bir fuarla kıyaslanamayacağının bilincindeydik. Bununla birlikte, uluslararası pazar liderleri katılımcı olarak yer aldı ve böylece ISH'nin şu anda hüküm süren zor koşullar altında bile sektör için dünyanın önde gelen ticaret fuarı statüsünü teyit ettiler. Ziyaretçi tarafında, kurulum-uygulama alanı her zamanki gibi en büyük gruptu. Bununla birlikte, birçok planlamacı, mühendis, mimar ve ticaret erbabı, ISH Digital'in sunduğu olanaklardan yararlandı.
Fuarın önemi, ürünleri ve temaları, etkileyici siyasi katılımla vurgulandı. Açılış töreninde önde gelen siyasetçilerin yanı sıra, dışişleri bakanlarından milletvekillerine kadar tüm partilerden Almanya'nın ulusal siyaset sahnesinin çok sayıda temsilcisi katıldı. ISH ticaret fuarlarının iki yılda bir süren döngüsü ve bununla birlikte ISH markasının güçlü imajı sürdürüldü. 
ISH Digital, hepimiz için oldukça eğitici bir deneyimdi ve bu bilgiyi çeşitli dijital modüller ile tamamlanacak olan ISH 2023 için kullanacağız. Fuarın bir sonraki edisyonunun bir kez daha Messe Frankfurt sergi salonlarında yapılacağından eminiz.” 

Rakamlarla ISH Digital 2021
Etkinliğin genel odak noktası bağlantı, bilgi aktarımı, yüksek kaliteli içerik, kapsamlı bir etkinlik programı ve katılımcıların en son çözümleri ve yenilikçi ürünleri idi. 22-26 Mart 2021 tarihleri arasındaki canlı etkinlik sırasında toplam 290 saat içerik yayınlandı. 47.000'den fazla izleyici tarafından izlenen 277 canlı ve dijital etkinlik vardı. Toplamda, yüzde 42'si Almanya dışından olmak üzere yaklaşık 69.000 katılımcı, ISH Digital 2021'i aktif olarak kullandı. Ek olarak, platform, yaklaşık 29.000 dinleyiciye sahip olan ISH Radio ile desteklendi. 

Networking devam ediyor ve 1 Nisan 2021'e kadar katılımcı temsilcileriyle kişisel randevular verilebiliyor. Ayrıca, platform 30 Nisan 2021'e kadar tüm katılımcılara açık kalarak, kayıtlı içeriği izleme ve potansiyel müşteri veya tedarikçilerle iletişim kurma fırsatı veriyor.

Bir sonraki ISH, 13-17 Mart 2023 tarihleri arasında Frankfurt Fuar ve Sergi Merkezi'nde düzenlenecek.