Header

ISH China & CIHE Fuarı Başarısını Artırdı

22 Haziran 2017 Dergi:

Çin Uluslararası Isıtma, Havalandırma, Klima, Sıhhi Tesisat Ev Konfor Sistemleri Fuarı 18-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında Pekin’de yapıldı.

ISH China & CIHE 2017 fuarı 43 ülkeden gelen 61.612 ziyaretçi kaydıyla, bir önceki fuara göre %18.2 artış gösterdi.

Messe Frankfurt (Shanghai) Co. Ltd. ve B&D Tiger Exhibition Co. Ltd. tarafından organize edilen ISH China & CIHE fuarına, bu yıl 22 ülkeden 1,289 firma katıldı. 2016’da bu sayı 1,128 idi.

Asya kıtasının en önemli HVAC sektör etkinliği olan ISH China & CIHE, Yeni Çin Uluslararası Fuar Merkezi’nin 8 salonunda toplamda 106,800 metrekare alanda gerçekleşti. 2016’da kullanılan metrekare 97,000 idi.

Ziyaretçilerin geldiği ülkelerin ilk on sırasında; Kore, İtalya, Almanya, Japonya,, Tayvan, İran, ABD, Rusya, Hong Kong ve İngiltere bulunuyor. Üç gün süren fuarda, kazanlar, kombiler, ısı pompaları, radyatörler ve aksesuarlar, yerden ısıtma, boru ve bağlantı parçaları, vana, klima ve havalandırma sistemleri, temiz hava arıtma sistemleri, su arıtma sistemleri, merkezi ısıtma-dönüştürme sistemleri ve ısı sayaçları, ısı eşanjörleri, akıllı kontrol, bina teknolojisi, çeşitli enerji tasarruflu ürünler uluslararası sektör uzmanlarına tanıtıldı.

Messe Frankfurt (Şanghay) Co. Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Lucia Wong, "Fuarın bu yılki performansından son derece memnunum. Katılımcı ve ziyaretçi ölçekleri yeni boyutlara ulaştı ve ilk kez 60.000'den fazla ticari ziyaretçiyi ağırladı. Geniş kapsamlı bir ticaret platformu olmanın yanı sıra, ISH Çin, endüstri uzmanlarının ve katılımcılarının bir araya gelerek gelecek eğilimleri tartışabildikleri, son yenilikleri HVAC pazarında paylaşabildikleri 100'den fazla konferans ve seminer ile değer kazandı" dedi.

Pekin B & D Fuar firması Genel Müdürü Li Hongbo, "ISH China & CIHE'nin HVAC endüstrisi için önemli bir ticaret platformu olmasının yanı sıra fuarın ulusal politikalar ve endüstri eğilimlerini yansıtması yönüyle sektöre ışık tutuyor. Çin hükümeti tarafından başlatılan 'Kömürden elektrik' ve 'Kömürden doğalgaz' girişimleri, 2017 ISH China & CIHE fuarına katılan hava kaynaklı ısı pompası firma sayısının artmasını sağladı ve temiz enerji ile ısınma reformlarını hızlandırdı. Fuar, katılımcıların kilit öneme sahip sektörel temaslar kurabilmelerine ve işlerini büyütmelerine yardımcı olan harika bir araç olarak kullanılmaya devam edecek" dedi.

Bosch Termoteknik (Türkiye) dahil olmak üzere bir çok alıcı farklı gereksinimler ve talepler ile fuara geldi. ISH China & CIHE fuarına ilk kez katılan Satın Alma Mühendisi Eda Durmaz; "Katılımcı seçimi konusunda çok etkilendim ve ihtiyaç duyduğum şeyle mükemmel şekilde eşleşen bir İtalyan tedarikçisine bulacak kadar şanslıydım. Pekin fuarına katılmak bana Çin'deki HVAC pazarını ve yerli ürünlerde kullanılan teknolojiyi anlamam için bir fırsat verdi. Dahası, bazı ürünler ilham kaynağıydı ve bu yeni fikirlerin şirketimizin şu anda geliştirdiği ürünler için değerli olacağını düşünüyorum" dedi.

Gelecek  ISH China & CIHE fuarı  22 – 24 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenecek. ISH Shanghai & CIHE fuarı ise 5 – 7 Eylül 2017 tarihleri arasında Shanghai Yeni Uluslararası Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

 


Etiketler