“Invest your Talent in Italy” İnisyatifi ile İtalya’da Burs İmkanı

17 Mar 2017

Şirketlerin uluslararasılaştırma faaliyetlerine destek ve ülke sisteminin ekonomik, kültürel ve bilimsel açıdan tanıtılması amacı ile, Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı, İtalyan Ticaret Merkezi ve Uni-İtalia, Üniversiteler, Unioncamere ve Confindustria’nın işbirliği ile, 2017/2018 akademik yılı için “Invest your Talent in Italy” inisyatifinin ikincisini gerçekleştirecek.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 13 ülkeye yönelik program, Mühendislik, Yüksek Teknoloji, Tasarım, Mimarlık, Ekonomi, İşletme bölümlerinde tamamen İngilizce olan  master programlarına katılma ve bunun yanında bir İtalyan şirketinde bir staj yapma olanağı sağlıyor.

Program kapsamında projeye 18 şehirde bulanan 23 farklı üniversite katılılıyor. 150’den fazla kursa ise kayıt olanağı var.

Proye kapsamında her biri yıllık 8.000 Euro’luk bir burs öngörülüyor. En başarılı öğrenciler üniversite ücretlerinden de muaf tutulacak.

Proje, burs almayan öğrencilere de açık olup, bir İtalyan şirketi bünyesinde staj  olanağından faydalanabilecek.

Adaylar başvurularını 30 Nisan 2017 tarihine kadar http://investyourtalentapplication.esteri.it üzerinden iletebilirler.

Türkiye’de faaliyet gösteren İtalyan şirketleri de http://investyourtalent.esteri.it  platformu aracılığı ile projeye katılabilir ve belirli bölümlerde okuyan öğrencilere yönelik sadece staj veya staj ve burs sunabilir.

Detaylı bilgi için www.postgradinitaly.esteri.it