Header Reklam
Header Reklam

İmbat, Clivet Marka Klima Sistemlerinin Türkiye Distribütörü Oldu

05 Kasım 2004 Dergi: Kasım-2004

1991 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren İmbat Soğutma, 2004 yılında Avrupa’nın konusunda lider markalarından biri olan CLIVET marka klima sistemlerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek ürün yelpazesini genişletti.

Bu sayede İmbat’ın endüstriyel soğutma ve klima ile ilgili hemen hemen her türlü projeye çözüm sunabilecek bir ürün yelpazesine sahip olduğunu belirten ve konuyla ilgili dergimize bir açıklama yapan İmbat Soğutma Genel Müdürü Nuriye Gümrükçüler şunları söyledi:

‘Kurulduğumuz günden bu yana dinamik kadromuz ve yenilikçi yapımızla tüketicimiz için daima daha iyiyi sunmayı hedefledik. 1992 yılında Antalya şubemizi açtık.1997 yılında MBT markalı endüstriyel soğutma ve klima cihazlarının imalatına başlayarak, ürün ve hizmet kalitemizi ilkeli, dürüst tavrımızla birleştirerek, gelişimimizi sürdürmeye hızla devam ediyoruz. İlk günden buyana müşteri isteklerine odaklı olarak faaliyetlerimizi sürdürerek, müşteri yaklaşımında teknik ve etik doğrulardan şaşmamak, müşteri ihtiyaçlarına göre düşünüp değerlendirmek ve çözüm üretmek firmamız ve ekibimiz için şirket geleneği haline geldi.

2002 yılında MBT marka ürünlerimizin kalitesi ISO-9001/2000 uluslararası kalite yönetim sertifikası ile, 2003 yılında CE ‘Avrupa standartlarına uygunluk ‘ kalite sertifikası ile belgelendi.

2002 yılında MBT marka ürünlerimizin ihracatına başladık. 2003 yılında %25 ihracat gerçekleştirdik ve 2004 yılında da bunun sürekliliğini sağladık. 2005 yılında ise, %40 ihracat hedefliyoruz. İhracat çalışmalarımızın bir parçası olarak, 2003 yılında ilk kez IKK Hannover fuarına katıldık ve olumlu sonuçlarla geri döndük. Bu nedenle, 2004 yılında ikinci kez IKK-2004 Nürnberg soğutma fuarına katılarak ilgili ürünlerine sergileme imkanı bulduk. Hedef aldığımız pazarlara yönelik tanıtım ve pazarlama faaliyetleri doğrultusunda Kasım ayında Ukrayna’da gerçekleştirilecek olan 12. Infoodtech Ğ2004 fuarına da gıda soğutmasına yönelik ürünlerimizle katılacağız.’