Header Reklam
Header Reklam

İmbat, 2022 Faaliyetlerini Anlattı

07 Eylül 2022 Dergi: Eylül-2022
İmbat, 2022 Faaliyetlerini Anlattı

2022 Yılına 30. yaşını geride bırakmış olarak giren İmbat, yıl içerisindeki faaliyetlerini içeren bir basın bülteni paylaştı. Şirket tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı: 
“30 yıldır ar-ge yatırımı yaparak, yeni ürün ve teknoloji üreterek, birçok ilke imza atarak, ihracata odaklı çalışarak, enerji verimliliğini ve kaliteyi ön planda tutarak hareket ettik. Stratejilerimiz doğrultusunda, kurumsal yapımızı güçlendirerek çalışmayı ve üretmeyi aralıksız sürdürüyoruz. Kurumsallaşma, stratejik hedeflerimiz ve değerlerimizin gerekleri içinde davranarak  hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemenin haklı gururu içindeyiz. Fabrikamız, genişledi ve yenilendi, depo ve üretim bantları düzenimiz, daha efektif ve hızlı üretim yapacak biçimde reorganize edildi. Web sitemiz yenilendi, daha kurumsal ve global bir anlayışla revize edildi. Dokümantasyon çalışmalarımız yapıldı, belgelerimiz güncellendi ve tanıtım filmimiz yenilendi. Kadromuz hem mavi yaka ve hem beyaz yaka yönünden genişledi, aramıza profesyonel yeni arkadaşlar katıldı ve buna bağlı ofis, araç, ekipman, servis gibi gerekler hızla tamamlandı. 28 Haziran - 1 Temmuz tarihlerinde Milano’da gerçekleşen Mostra Convegno Expocomfort 2022 fuarına katıldık ve pandemi sebebi 4 yıl sonra gerçekleştirilen fuarda ürünlerimizi başarıyla sergiledik. En büyük ihracatımızın Avrupa ülkelerine olduğu ve Avrupa pazarının gereklerine ve standartlarına uygun üretim yapan bir firma olarak fuarda her zamanki gibi yerimizi aldık. '30. yıl İzmir Buluşmaları' etkinliğimiz kapsamında, bir yıldır özellikle tasarım firmalarını parti parti  fabrikamızda ağırlamaya devam ettik. Bu kapsamda, 27-28 Mayıs tarihlerinde, Ankara, İstanbul, Konya ve Eskişehir’in seçkin proje firmalarından büyük bir grubu İzmir fabrikamızda ağırladık. Eylül ayı itibarıyla misafirperverliğimizi sürdürecek şekilde hazırlıklar ve çalışmalar yapıyoruz.
Başta Avrupa ve CIS Ülkeleri ile Rusya, Irak, İsrail, Cezayir gibi ülkelerden birçok müşteri ve partner firma ile fabrikamızda toplantılar yaptık. Satışını gerçekleştirdiğimiz projelerin cihaz testleri için gelen teknik grupları ağırladık. 2022 Faaliyet Dönemi İlk Yarıyıl (1 Ocak – 30 Haziran) Değerlendirme Toplantısını gerçekleştirdik. Tüm departmanlarımız faaliyet raporlarını sundular. Global piyasalarda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen kurumsal süreçlerde, bütçe gerçekleşmesinde, % 80 ihracat artış oranında ve buna bağlı olarak üretim kapasite artışında, hedef pazarlarda marka bilinirliğinde ve daha birçok alanda gerçekleştirdiğimiz performans kutlamaya değer idi. Tüm İmbat çalışanları hep birlikte bir  akşam yemeği organizasyonunda hem yorgunluğumuzu attık  hem de başarılarımızı kutladık.”


Etiketler